Kristīnes Kvitkas personālizstāde „Meklējot identitāti. Daba, cilvēks, mājas”

No 10. decembra līdz 10. janvārim „Pop – Up mākslas galerijā” būs skatāma mākslinieces Kristīnes  Kvitkas personālizstāde „Meklējot identitāti. Daba, cilvēks, mājas”. Izstāde nupat paviesojusies Itālijas pilsētās Trikāzē, Palazzo Gallone un Spekijā, Palazzo Risolo, savukārt, atsevišķi kolekcijas darbi iekļauti MarteLive biennālē, kas šī gada septembrī norisinājās Romas laikmetīgās mākslas muzejā MACRO, La Pelanda-Factory telpās. Izstādes atklāšana Rīgā notiks 10. decembrī plkst. 18:00.

Kristīne Kvitka par izstādēm Itālijas pilsētās un Rīgā: “Vietas izstāžu rīkošanai nav izvēlētas nejauši. Jau pirms vairākiem gadiem izveidojās laba sadarbība ar Itālijas pilsētām un arvien to turpinām. Itālijā rīkotas gleznu izstādes un tapušas instalācijas, kā arī mani darbi piedalījušies dažādos kultūras pasākumos. Ik reizi rādot paveikto, es arī stāstu ne tikai par savu radošo darbu, bet arī par piederību Latvijai un dzīvošanu šajā valstī, par latviešu valodu, neatkarības atgūšanu pirms 20 gadiem un šodienas dzīvi Eiropas Savienībā. Izstāde “Meklējot identitāti. Daba, cilvēks, mājas” ir tieši saistīta ar piederības sajūtu, piederības meklējumiem, kas atklājas gleznās iekodētos tēlos un simbolos. Tās nav tipiskas Latvijas ainavas, bet gan meža, ūdens, zemes un zāles portreti, starp kuriem cilvēks parādās nevis kā reāla, bet  drīzāk kā mitoloģiska būtne allaž ciešā saistībā ar dabu.”

“Pop – Up mākslas galerija” Rīgā ir izstādes nākamā pieturvieta, kurā, pateicoties galerijas plašājām telpām, līdzās jaunākajām Kristīnes Kvitkas gleznām būs skatāmi arī 2013. gadā tapušie darbi.

Izstāde Rīgā tiek rīkota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, kā arī sadarbībā ar Trikāzes un Spekijas pilsētu pašvaldībām.

„Pop – Up mākslas galerija”ir atvērta  katru dienu no plkst. 12.00 līdz 19.00.

t/c “Galleria Riga”, Dzirnavu 67, 6. Stāvs