Noslēpies no bosa, pazūdi jūras dzelmē!

Pasaulē pirmais zemūdens kūrorts Dubajā sniedz jaunu izpratni par to, kādai ir jābūt istabai „ar skatu uz okeānu”. Šis kūrorts atrodas 66 pēdas zem ūdens līmeņa Persijas jūras līcī un var uzņemt 220 visus. Hydropolis ir stiprināta ar betonu un tēraudu, tā organiskā stikla sienas un burbuļveida kupola griesti piedāvā skatu uz tur pat peldošajām zivtiņām un citiem jūras iemītniekiem. Neiedomājami, bet šī celtne ir nopelnījusi vērtējumu kā desmitzvaigžņu viesnīca, tomēr, lai cik iespaidīgs būtu ekspertu vērtējums, pastāv nopietnas bažas par tā ietekmi uz jūras iemītnieku dzīvi.
 
  
 
 
viesnīca,zemūdens kūrorts 
 
Hydropolis nav projekts, tā ir kaisle”, ar entuziasmu komentē Joahims Hauzers – viesnīcas dizaina un idejas autors. Šo oriģinālo ideju Hauzers radījis, ņemot vērā viņa aizrautību ar jūru un ūdeņiem, un būtībā viņš uzskata, ka viesnīcas ideja nav tikai komerciāls labums, tā ir daudz dziļāka filozofija. Plānots, ka šo „brīnumprojektu” varēs aplūkot, sākot no 2007. gada nogales, kad viesnīcai jābūt pilnībā gatavai uzņemt viesus. 
 
Hydropolis,zemūdens kūrorts,viesnīca
 
 
Pats interesantākais ir tas, ka Hydropolis dizainā tiek reproducēts cilvēka organisms, ņemot vērā analoģiju starp cilvēka fizioloģiju un arhitektūru. Viesnīcas telpas ir radītas kā trauks, kas sastāv no funkcionāliem apgabaliem, piemēram, restorāni, bāri, tikšanās telpas, ko var salīdzināt ar cilvēka organisma komponentiem: motorikas funkcijas un nervu, un kardiovaskulārā sistēma, kas reprezentēs dzīvo organismu pulsu.

Jums šķiet, ka ar to ideja par viesnīcu būvi zem ūdens būs norimusi? Nebūt nē! Arī Ķīna vēlas savu Hydropolis viesnīcu, ko paredzēts atvērt 2009. gadā. Patiesībā ideja ir interesanta, kas zina, varbūt nākotnē tiks būvēti arī zemūdens ciemati. Tas gan kaut daļēji atrisinātu Ķīnas pārapdzīvotību, bet kas notiks ar ūdens iemītniekiem, ja šādas idejas realizācija kļūs par kārtējo „stila kliedzienu”?