Nezaudējot noskaņu, smēde pārbūvēta par mājokli

Veidojot interjera dizainu, telpas ierobežojumi nereti liek domāt radošus risinājumus. Man patīk pārbūvju projekti, lai gan reizēm rodas iespaids, ka tādējādi pazūd pārbūvētās ēkas šarms, bet ne šoreiz.

Šis projekts ilgāku laiku man nedeva mieru. Ne tikai tāpēc, ka vizuāli tas piesaistīja ar industriālo stilu, bet arī tāpēc, ka nevarēju izprast līdz galam risinājumus un funkcionālo plānojumu informācijas trūkuma dēļ. Kad beidzot pieķēros, lai atrastu vairāk bildes un telpas plānojumu, varu ar to padalīties arī šeit.

Smēde, kura būvēta ap 1930`os gados, ilgi stāvējusi pamesta līdz ieguva savu otro elpu 2009. gadā. Dāņu arhitekti Dorte Mandrup-Poulsen, Louis Becker un Jens Thomas Armfred dzīvo un strādā Dānijā, bet vasaras pavada kopā pie jūras Lesbas salā, kur arī atrodas pārbūvētā smēde. Autoriem bija svarīgi maksimāli saglabāt ēkas dvēseli un vēsturi, tāpēc daudzas nianses ir saglabātas, kā piemēram metāla krāsniņa, metāla logi un citi priekšmeti. Lai izveidotu telpu apdzīvojamu, izveidots koka modulis, kurā iekļautas guļvietas, virtuves zona un vannasistaba.

Ja nu gadījumā plānojat pavadīt savu atvaļinājumu Lesbas salā, tad šo māju ir iespējams īrēt par 275 līdz 550 Eur uz nedēļu. Vairāk informācija šeit.