Volvo izstrādā 3D drukas “jūras sienu”, kura glābs okeānus no piesārņojuma
Bet vai tiešām? Kad pirmo reizi ieraudzīju šo ziņu, manī radās patiesa zinātkāre. Vai tiešām 3D drukātie paneļi spētu atrisināt ūdens piesārņojumu no plastmasas? Un, ja tā, kā tas iespējams?
Bet patiesībā šie 3D drukas paneļi, kuri sastāv no betona, kas papildināts ar pārstrādātu plastmasas produktu šķiedru, neattīra ūdeni no plastmasas vai cita piesārņojuma tiešā veidā. Tas rada labvēlīgāku vidi jūras organismiem un iemītniekiem, imitējot mangroves koku un krūmu tipu saknes. Tas, protams, ir labāk par šķeltu akmens mūri ar minimālu reljefu un tas uzlabo ūdens kvalitāti. Zinātnieki, kuri sadarbībā ar Volvo izstrādāja šo sienu, turpmākos 20 gadus novēros, kā 3D drukātie paneļi ietekmē biotopa daudzveidību un ūdens kvalitāti.
Ir pozitīvi, ka uzņēmumi cenšas domāt ilgtspējības virzienā. Man gan nedaudz šis viss atgādina kārtējo mārketinga soli konteksta dēļ, tomēr stratēģiski neko pārmest nevaru. Volvo gan sola, ka līdz 2019. gada beigām viņi savos izstrādājumos aizvietos vienreiz lietojamās plastmasas izstrādājumus pret ilgtspējīgākiem materiāliem. Un tas ir forši!