Sargāsim riteņbraucējus!

Kādu laiciņu atpakaļ bija seminārs par gudrajiem audumiem, kur lielākoties tika prezentēts kā ar šiem audumiem atvieglot jau tā cilvēku "smago" dzīvi, ierīkojot atskaņotāja pulti piedurknē. Atbalstu šādu lietu specifiskiem tērpiem, kurus izmanto ekstrēmos apstākļos, bet ne ikdienai.

Daudz loģiskāk jau liekas gudro audumu izmantošana, lai veicinātu drošību uz ceļiem. Leah Buechley  ir izveidojusi jaku, kur ir iestrādāti pagriezieni ar LED lampu palīdzību. Šo mehānismu sauc LilyPad Arduino. Šo jaku drīkst mazgāt, tikai vajadzētu izņemt bateriju ārā.


Lai gan bildē parādīts, ka pagrieziens tiek ieslēgts pagriežot galvu, pati veidotāja rakstījusi, ka ieslēdz ar plauktas locītavu (no angļu valodas "wrist"), kas būtu pilnīgi loģiski, jo savādāk tikai pārbaudot stūrus uz muguras mirgotu pagriezieni.

Tomēr liekas, ka Latvijā vajadzētu sākt ar riteņbraucēju celiņu iekārtošanu, jo ar velosipēdiem vairāk šobrīd braukā kurjeri, kuriem pat šāda jaka diezvai līdzētu no pakļūšanas zem riteņiem. Latvijā diemžēl nav tik aktuāli braukt ar velosipēdu, kā tas ir citās valstīs, kurās ierīko velosipēdu stāvvietas, nevis automobīļu stāvvietas.