Vārds Latvijas dizaineriem

Pirmo reizi Latvijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) aicina uz tikšanos ar šī brīža labākajiem dizaineriem – no 2012. gada 31. oktobra līdz 2013. gada 24. aprīlimkatra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 17.00 ciklā „Vārds Latvijas dizaineriem”.

Projekta mērķis ir informēt un ieinteresēt sabiedrību par dizaina aktualitātēm un iespējām Latvijā, lai veidotu ciešāku saikni un rosinātu viedokļu apmaiņu starp nozares speciālistiem un patērētājiem. Pasākumu programma sagatavota plaša un daudzveidīga. Tā piedāvā tuvāk iepazīt Latvijas dizaina jomas personības, uzklausīt viņu pieredzi un veicināt radošās domas attīstību.

Par vakara viesiem pusgada laikā kļūs vairāk nekā divdesmit Latvijā labi zināmi un novērtēti dizaineri, to skaitā Holgers Elers, Miķelis Baštiks, Aldis Circenis, Jānis Mercs, Liene Drāzniece, Mārtiņš Ratniks, Natālija Jansone, Aļona Bauska, Elīna Dobele, Baiba Linga-Bērziņa, Inga Priedīte un citi. Starp pārstāvētajiem zīmoliem jāmin tādi kā „an&angel”, „ZNAK”, „RIJADA”, „Rīgas Krēslu Fabrika”, „MÁDARA”, „ZoFA”, „QooQoo”, „ZIB*”.

Katrā pasākumā paredzētas trīs vai četru autoru 20 minūšu garas prezentācijas par savu darbu, papildinot stāstījumu ar foto, video materiālu un dizaina priekšmetu demonstrāciju. Neformālā gaisotnē māksliniekiem tiks dota iespēja atklāt profesionālo pieredzi un radošā procesa aizkulises – no idejas dzimšanas līdz tās realizācijai. Klausītāji ir aicināti paust savu viedokli un piedalīties diskusijā!

Cikla atklāšanas pasākums 31. oktobrī plkst. 17.00.

Diskusijā par dizaina attīstību un izglītību Latvijā piedalās: dizainers, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, LMA Dizaina nodaļas vadītājs, dizaina biroja „H2E” radošais direktors Holgers Elers, māksliniece, LMA asociētā profesore, LMA Dizaina nodaļas pasniedzēja Barbara Abele, dizainers, dizaina aģentūras „Asketic” pārstāvis Miķelis Baštiks, žurnāla „Deko” galvenā redaktore Agnese Kleina.

Aicināti visi interesenti!

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Ieeja visos cikla pasākumos ir bez maksas.