Solārie lielceļi - šobrīd nereāli, bet ideja ar potenciālu

Ja visā pasaulē ceļi un stāvvietas tiktu veidotas no saules baterijām, mēs iegūtu milzum daudz enerģiju. Tieši šādu ideju attīsta Scott Brusow, kurš arī ir Solar Roadways veidotājs. Ideja ir grandioza, bet pagaidām nerealizējama vairāku iemeslu dēļ. Viens no tādiem ir solāro paneļu izturība. Jau ikdienā varam novērot, kā deformējas asfalts pie laika apstākļiem un auto plūsmas. Šādi slodzi solārie paneļi šobrīd nespēj izturēt.

 

 

saules baterijas,ceļi,tehnoloģijas

Nākamā problēma, ne mazāk svarīga, ir tā, ka paneļiem ir jābūt tīriem. Tas ir, sniegs, putekļi, dubļi aiztur saules enerģiju, kas nozīmē, ka paneļiem ir jānodrošina kaut kāda tīrīšana vai svešķermeņu atgrūšana. Viens no svarīgākajiem iemesliem ir izdevumi. Asfalta izmaksas pret solāro paneļu izmaksām ir krietni mazākas. Asfaltam tās ir 16$ uz kvadrātmetru, kamēr viens panelis izmaksā 10000$. Līdz ar to nav jēgas nemaz veidot šādus ceļus, ja to izveide izmaksā krietni vairāk, nekā atdeve no tiem. Neskatoties uz to, ideja piesaistīja. Zinot to, ka tehnoloģijas un materiāli attīstās, kā arī to ieguves izmaksas samazinās, pieļauju, ka šī projekta izaugsme ir vēl pietiekami reāla. 

saules baterijas,ceļi,tehnoloģijas

Tomēr ir arī vairāki ieguvumi. Elektrības stabu pielietojums krietni samazinās, uz ceļiem līnijas un uzraksti tiek izgaismoti ar iegūtās enerģijas palīdzību, visur, kur ir ceļi, ir arī elektrība, u.c. 

Zemāk pievienoju video ar pašu idejas autoru.