RTU notiks modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2009»

Pirmdien, 27. aprīlī, plkst. 16 un plkst. 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks gadskārtējā RTU studentu sagatavotā modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2009», kurā tiks pieteiktas 33 RTU jauno apģērbu dizaineru kolekcijas.

«Ķīpsalas pavasara 2009» apģērbu kolekcijās būs aplūkojamas jaunas, neparastas, pavasarīgi krāsainas RTU studentu idejas, kas izlolotas RTU apģērbu dizaina darbnīcā Ķīpsalā. Apģērbu kolekciju nosaukumi – «Joy» («Prieks»), «Serenāde», «Platuma grāds», «To Tie a Tie» («Sasiet kaklasaiti»), «Raspodija» u.c. – liecina par to, ka modes skatē būs ko aplūkot gan romantiskā, gan klasiskā stila cienītājiem. Par iedvesmas avotiem kolekcijām, pēc jauno modes dizaineru teiktā, kalpojuši dažnedažādi impulsi: atmiņas par vasaru, kaklasaites, krāsaini pušķi, dīgstoši asni, gotiskas būtnes un pat steiga Rīgas ielās. 

Dalība ikgadējās modes skatēs studentiem ir netsverama pieredze ceļā uz meistarību, jo, gatavojoties modes skatei, studenti iziet pilnu tērpu tapšanas ciklu: sākotnēji meklē iedvesmu un impulsus, kurus pārvērš apģērbu kolekciju skiču variantos. Pēc tam meklē piemērotākos audumus tērpiem un piesaista līdzekļus to iegādei. Vēlāk idejas tiek iemiesotas apģērbu konstrukcijās, šujot un koriģējot tās laikošanas procedūrās. Paralēli tiek meklēti tērpiem atbilstoši apavi, aksesuāri, notiek modeļu kastings, sadarbība ar modeļu skolām, horeogrāfiem, frizieriem un grima māksliniekiem.  
 
Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties RTU Kultūras centrā Kaļķu ielā 1, 216. telpā vai pirms pasākuma – pie ieejas. Ieejas biļetes cena ir Ls 2.
 
Modes skati sagatavojuši RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta profesionālā bakalaura studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains», kā arī profesionālā maģistra studiju programmas «Materiālu dizains un tehnoloģija» 3. un 4. kursa studenti. RTU modes skate notiks jau piekto reizi.
 
RTU studenti sagatavojuši arī modes skates «Ķīpsalas pavasaris 2009» plakātu: speciālo plakāta kleitu modelējusi un šuvusi RTU 4. kursa studente Anna Putniņa, modele ir Annas māsa, topošā mediķe Baiba Putniņa, fotogrāfs – doktorants Rihards Vidzickis.
 
RTU modes skate "Ķīpsalas pavasaris 2009" 
 
PAPILDU INFORMACIJA:
Silvija Kukle,
RTU Dizaina un tekstilizstrādājumu
tehnoloģiju profesora grupas vadītāja
Tālr.:  6 7089521 ;  2 9411648 
 
Informāciju sagatavoja:
Egita Kancāne,
RTU Informācijas centra korespondente
Tālr.:  6 ...,  2 ...