Jaunie dizainā. Noticēt sev

Nepalaid garām iespēju 24. aprīlī plkst. 17:00 noklausīties kas sakāms četriem talantīgiem dizaineriem cikla „Vārds Latvijas dizaineriem” noslēguma pasākumā „Jaunie dizainā. Noticēt sev”. 

Noslēguma pasākumā piedalīsies:

Artūrs Analts, dizainers
Baiba Linga-Bērziņa, māksliniece, dizaina sveču sērija Latvian Lights.
Inga Priedīte, māksliniece, apģērbu un aksesuāru zīmols ZIB*
Elīna Bušmane, dizainere, Nakts Mēbeles

Projekts „Vārds Latvijas dizaineriem” tika uzsākts 2012.gada oktobrī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Šajā laikā piecu pasākumu ietvaros publikai bija iespēja uzklausīt un tuvāk iepazīt vairāk nekā divdesmit Latvijā labi zināmus un novērtētus dizainerus, tai skaitā Holgeru Eleru, Miķeli Baštiku, Aldi Circeni, Jāni Straupi, Miku Vanagu, Mārtiņu Ratniku, Natāliju Jansoni, Elīnu Dobeli u.c.. Katra no tikšanās reizēm bija veltīta citai tēmai, piemēram, mēbeļu, priekšmetu, grafikas un modes dizainam. 

Pasākumu cikls ir veidots kā līdz šim nebijis un unikāls projekts Latvijā ar mērķi pievērst cilvēku uzmanību dizaina jautājumiem, iepazīstināt ar labākajiem jomas pārstāvjiem un veicināt Latvijas dizaina prestižu sabiedrībā. Publikas interese un atsaucība izrādījās ļoti liela. Vidēji vienā tikšanās reizē piedalījās 200 apmeklētāji, bet pirmajā – 325! Projekta „Vārds Latvijas dizaineriem” pirmās sezonas veiksme un lielais apmeklētāju skaits apliecina šādu izglītojošu, brīvi pieejamu pasākumu nepieciešamību un dod pamatu projekta attīstībai.

2013./2014.gada sezonā plānots programmas turpinājums - seši pasākumi, 18 talantīgi dizaineri un arhitekti, no oktobra līdz aprīlim, katra mēneša pēdējā trešdienā plkst.17:00. Jaunās sezonas vadmotīvs – projekta stāsts. Šāds fokuss ļaus ielūkoties aizkulisēs un uzzināt stāstu, kas parasti paliek sabiedrībai apslēpts: no radošās idejas dzimšanas līdz praktiskām veiksmēm un neveiksmēm realizācijas gaitā. Tēmu loks tiks paplašināts, atvēlot vietu arī arhitektūrai, interjera dizainam, grāmatu grafikai, vides un sociālajam dizainam.

Būtiska projekta daļa ir informācijas saglabāšana un pieejamība. Video materiāli no visiem „VLD” pasākumiem ir apskatāmi interneta vietnē youtube.com muzeja profilā: http://www.youtube.com/channel/UCqxuDUO4W-eopQdpSTuCBZQ.

Cikls „Vārds Latvijas dizaineriem” paredzēts visplašākajai auditorijai.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Ieeja visos cikla pasākumos ir bez maksas.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.