Izstāde „Mākslas optimizācija”

 

Muzeja izstāžu plānā katru gadu tiek atvēlēta vieta laikmetīgās mākslas skatēm – Latvijas mākslinieku personālizstādēm, dažādu mākslas nozaru izstādēm, gan arī visu dekoratīvās mākslas un dizaina nozaru mākslinieku kopizstādēm. Muzeja darbības 20 gadu laikā šādu kopizstāžu motivācija ir bijusi visai dažāda. Sākotnēji šādas laikmetīgās mākslas izstādes tika rīkotas pavasarī tradicionālo Mākslas dienu laikā. Vēlāk, izvirzot augstākus laikmetīgās mākslas kritērijus, tika organizētas tematiskas kopizstādes. Pēc dažu gadu pārtraukuma 2009.gadā muzejs atsāka šo izstāžu organizēšanu un ar lielu mākslinieku un arī apmeklētāju atsaucību notika izstāde „Intīmais mākslā”. 

Arī 2010.gadā izstāde iecerēta kā dekoratīvās mākslas un dizaina skate, kas tematikas ietvaros atspoguļo jaunākos procesus un parādības šajā mākslas jomā Latvijā. Tēmas skaidrojums ir pietiekami plašs un daudzveidīgi traktējams: „optimalizēt, optimizēt” – nozīmē: 1. veidot, izvēlēties ko tā, lai tas būtu optimāls, 2. „optimāls” – visizdevīgākais, vispiemērotākais, vislabākais. Atkarībā no autora fantāzijas tēma ir saturiski un vizuāli traktēta plašāk, arī komiskā vai citā nozīmē. Izstādē piedalās 72 dekoratīvās mākslas un dizaina jomās strādājošie mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti ar darbiem, kas tapuši 2009./2010.gadā. 

Izvēloties šī gada izstādes tēmu, muzejs vēlējās to saistīt ar šobrīd valstī notiekošajām reformām, ko valdība sauc par optimizāciju un kā šī optimizācija var atspoguļoties radošajā darbā. 
To, kuram no māksliniekiem tas ir izdevies vislabāk un pārliecinošāk, kā allaž savu vērtējumu varēs izteikt izstādes apmeklētāji un noteikt viņuprāt labāko darbu. Šī darba autoram arī tiks sarūpēta speciāla balva.
Lielu mākslas optimizācijas darbu šīs ļoti daudzveidīgās izstādes iekārtošanā ir paveicis muzeja mākslinieks Jurģis Krāsons un izstāžu iekārtotājs Uldis Timoško.

Dekoratīvās mākslas un dizaina izstāde "Mākslas optimizācija" - apskatāma no 12. marta līdz 30. maijam. 

Izstādes kuratore – Alīda Krēsliņa 

 

 

DEKORATĪVAS MAKSLAS UN DIZAINA MUZEJS
www.dlmm.lv

Skārņu iela 10/20, Rīga
678309066783090767222235

P.     slēgts
O.     11-17
T.     11-19
C.     11-17
P.     11-17
S.     11-17
S.     11-17