Arī Tu vari kļūt par gaismas un mūzikas pavēlnieku

Patiesi, arī Tu vari par tādu kļūt un izkrāsot savu dzīvi ne tikai vizuāli, bet arī ar elektriskās mūzikas skanējumu, spēlējot jauno Reactable mūzikas instrumentu. Tie, kuri mācījušies klavierspēli, noteikti atceras, kā skolotājas mācījušas skaņdarbus, kas spēlējami četrrocīgi. Noticēsiet, ja teikšu, ka ar īpašo instrumentu var spēlēt ne tikai četrrocīgi, bet arī sešrocīgi un astoņrocīgi? Var! Un tagad mazliet detalizētāk par jauno muzikālo brīnumu...
 
 
 
 
 
 
 
 
Reactable ir elektriskās mūzikas instruments ar galda virsmu, kurai pieskaroties ar pirkstiem tiek radīta mūzika. Mūzikas instruments ir unikāls, jo vairāki sinhroni spēlētāji var dalīt kontroli pār šo instrumentu, kustinot un rotējot mūzikas instrumenta virsmas objektus pa spīdošu apaļu galda virsmu. Pieskaroties mūzikas instrumenta virsmas objektiem, lietotāji var radīt kompleksas un dinamiskas skaņas topoloģijas, izmantojot filtrus un modulatorus var radīt apbrīnojamu mūzikas sintēzi.
 
 
 
 
 
 
Patiesi interesanti, tikai kaut kā pietrūkst, lai mūzikas instruments šķistu arī acij tīkams un piesaistošs. Varētu instrumentu izdaiļot ar dažādiem dekoratīviem priekšmetiem? Nē, varbūt tā nemaz nav laba ideja.. varbūt apgleznot, jo dažādu lietu apgleznošana joprojām ir modē? Nē, tas arī nebūtu ar inovatīvu pieskaņu, bet pirms vairāk kā 20 gadiem populārā gaismas mūzika tagad aizstāta ar lāzeršoviem un uguņošanu. Ir vēl viena pietiekoši jautra ideja – luminiscējošs mūzikas instruments. Projektors, kas iebūvēts mūzikas instrumentā Reactable rada dinamiskas animācijas uz tā virsmas, nodrošinot vizuālu atgriezenisko saiti, līdz ar to, ar pirkstu galiņiem pieskaroties mūzikas instrumentam, tiek radīta variējoša gaismas un skaņas gamma. Tā darbību var vērot video.
Kam pateiksimies par instrumenta izveidi? Instrumentu attīstīja kompānijas „Interactive Sonic Systems” komanda Dr.Sergi Jordà vadībā. Šīs grupas galvenās aktivitātes ir jaunu muzikālo interfeisu izstrāde, piemēram, taustāmu mūzikas instrumentu izveide. Rezultātā top šādi neparasti un piesaistoši mūzikas instrumenti kā Reactable, kas tiek raksturotas kā: sadarbību veicinošs, jo to vienlaicīgi var lietot vairāki cilvēki; intuitīvs – jo šim mūzikas instrumentam netiek dotas nedz kādas pamācības, nedz instrukcijas; skaņas variējošs; piemērots amatieriem iesācējiem un muzikālam cilvēkam ar iepriekšējo pieredzi.