Variācija par nākotnes virtuvi
Variācija par nākotnes virtuvi

Tehnoloģijām attīstoties, attīstās arī interjera dizains un funkcionalitāte. Pirms vairākiem gadiem, skatoties filmu "5. elements", likās, ka tāda nākotne ir diezgan nereāla. Šobrīd situācija ir pavisam cita. Preces noveco ātri un vietā ir jau kaudze ar citām nevajadzīgām precēm.  Eliza Shubert veidotās virtuves nianses un līdzību var jau saskatīt pašmāju...

03.novembris,2009 dizains
Moderns globuss ar magnētisko lauku
Moderns globuss ar magnētisko lauku

Standarta globuss mūs nedaudz ierobežo lietošanā, tāpēc Cram ir izveidojis globusu, kurā zemeslode tiek kontrolēta, izmantojot elektroniski veidotu magnētisko lauku. Ļoti gribētos šādu globusu pagrozīt. Pamatnē ir iebūvēts čips, kas notur zemeslodi pareizajā vietā un attālumā. Globuss ir nopērkams, turklāt cena arī nav nekāda astronomiskā - 75$.

03.novembris,2009 dizains
Ieslēdzama sienas rozete
Ieslēdzama sienas rozete

Jauks koncepts no Yong-Jin Kim ar nosaukumu "Switch". Rozete, kuru nepieciešams pagriezt, lai ieslēgtu. Daudzi cilvēki nemaz neslēdz līdz galam ārā savas elektroniskās ierīces, tādā veidā nepārtraukti patērē elektrību. Maz, bet patērē. Piemēri nav tālu jāmeklē. Televizors, dators, monitors, utt., utjp. Viens no risinājumiem ir pagarinātājs ar izslēgšanas pogu, otrs risinājums varētu...

30.oktobris,2009 dizains
Nakts lampa no bumbu patversmes
Nakts lampa no bumbu patversmes

Politiski spēcīgs dizains ir sanācis Michael Tsinzovsky, kurš izveidojis nakts lampu no betona un par slēdzi kalpo bumbu patversmes gaismas slēdzis. Lampa ir veidota ar atsauci uz Sderot (Izraēla), kurā karadarbība risinās jau vairākus gadus. Patīk gan izskats, gan ideja!    

30.oktobris,2009 dizains
Džentlmeņu lampa
Džentlmeņu lampa

Piektdiena klāt un tā vien izskatās, ka nedēļas nogale nesola nekādu atpūtu. Parakājos pa iepriekš atvērtajām cilnēm pārlūkā un uzgāju tur vairākas interesantas lampas, kuras šodien tad arī ievietošu. Pirmā no tādām ir Ramei Keum veidotā "Džentlmeņu lampa". Ir paņemts tipiskākais no džentlmeņa izskata un izveidots lampas abažūrs. Skaisti!  

30.oktobris,2009 dizains
Smilšu maisu māja
Smilšu maisu māja

Šovasar man bija tas gods piedalīties Latvijā pirmās, eksperimentālās, smilšu maisu mājas būvniecībā. Māja atrodas Vienkoču parkā, Līgatnē. Uzreiz piebildīšu, uzbūvēt māju pašu spēkiem - tas nav viegli.

29.oktobris,2009 dizains