Darini savu Nameja gredzenu pats

Nedēļas nogalē apmeklēju Baltu rotas veidoto “Iepin savas saknes. Radošās Nameja darbnīcas.”, kuras gaitā izgatavoju savu Nameja gredzenu. Iegūtā pieredze un rezultāts mani iedvesmoja ar to padalīties arī plašāk.

Lai gan par iespēju zināju jau kādu laiku atpakaļ, darbnīcai pieteicos diezgan spontāni iepriekšējās dienas pēcpusdienā. Tā kā Baltu rotas darināja gredzenus filmai “Nameja gredzens”, kuru gan vēl neesmu paspējis noskatīties, uzņēmums nolēma izveidot radošās darbnīcas, kuru laikā tad cilvēkiem ir iespējams iepīt savas saknes gredzenā. 

Darbnīca ilgst 4 stundas vienlaicīgi 4 cilvēkiem, kuru laikā ar meistara palīdzību ir iespējams tikt pie sava gredzena. Gala rezultāts būs atkarīgs gan no paša vēlmēm, gan roku izveicības un centības. Es izvēlējos apstrādāt gredzenu diezgan minimāli, saglabājot pēc iespējas biezāku (izturībai, jo ne vienmēr velku tos nost darot kādus darbus) un raupjāku, kā arī nelodēt “kājiņas” kopā, bet savienot pamīšus, kā tas ir vēsturiski pareizāk. Tas ļauj arī vieglāk pielāgot izmēru nākotnē, ja rodas nepieciešamība. Ir iespējams arī veidot citas rotu variācijas, ja ir vēlme. 

Tā ir lieliska iespēja izprast procesu un tikt pie paša rokām izgatavota Nameja gredzena. Samaksa par to ir 60 eiro, kas šķiet ļoti atbilstoša. Noteikti iesaku! 

Zemāk dažas bildes no procesa, kā arī sertifikāts piemiņai.