Jaunumi Vienkoču parkā

Nav nekāds noslēpums, ka www.BBQ.lv pastāvēšanu atbalsta Līgatnes Vienkoču parks. Atbalsts ir ļoti vienkāršs - kaut kur taču jāgrillē ir! Tāpēc arī mēs mēģinam atbalstīt parku, pastāstot par jaunumiem, kas tur ir apskatāmi.

 

Atklājot šī gada tūrisma sezonu, Vienkoču parkā Līgatnē uzstādīts Nurmižu muižas makets. Nurmižu muiža vairs nav saglabājusies. Muiža bijusi ne tikai viena no šīs apkārtnes skaistākajām celtnēm, bet sava laika modernākā klasicisma celtne Vidzemē.

Nurmižu muižas makets

Pirms maketa veidošanas tika savākta detalizēta informācija, lai pēc iespējas precīzāk varētu atveidot Nurmižu muižu. Makets papildina ne tikai Vienkoču parka ekspozīciju, bet dod arī kultūrvēsturisku skatījumu. Tagad katrs var labāk iztēloties, kāda tad šī ēka īsti ir izskatījusies, jo pat tikai nedaudz vietējie to zināja. Citi domāja, ka muižas ēka ir oranžērijs, kas līdz mūsdienām daļēji vēl ir saglabājies.

Nurmižu muižas makets

Papildus Vienkoču parkā ir uzstādīts Līgatnes papīrfabrikas viena vēsturiskā korpusa (Beiwerk) makets, kas atspoguļo papīrfabrikas celtniecības pirmsākumus.

Līgatnes papīrfabrikas makets

Visas sezonas garumā apmeklētāji varēs sekot līdzi arī Latvijas pirmās eksperimentālās smilšu maisu mājas celtniecībai, kas papildinās ekoloģisko ideju ekspozīciju.