Robinsona Krūzo daudzdzīvokļu nams

Kāmēr Rīgā cilvēki gaida garās dzīvokļu rindās, Madrides Dome ir ķērusies pie vienkāršu, bet ļoti kičīgu dzīvojamo māju būvēšanas. Karabančelā (Carabanchel) drīz tiks pabeigta pirmā māja, uz kuras kā uz audekla spēlējas gaisma un ēnas.
 
 

Mājas interesanto dizainu veidojis arhitekts Alehandro Zaera Polo. Tajā būs 88 dažāda lieluma un tipa dzīvokļi, kuru logi vērsti gan uz austrumiem, gan uz rietumiem. Tas, savukārt, nozīmē, ka visos dzīvokļos vismaz pusi dienas iespīdēs karstā Spānijas saule. Tieši tāpēc visu dzīvokļu terases ir aprīkotas ar lielām žalūzijām, kas veidotas no bambusa. Ja visas šīs žalūzijas ir aizvilktas, māja izskatās kā tāda milzīga interpretācija par Robinsona Krūzo mājiņu. Tomēr arhitekts uzsver, ka ēkas dizainu atsvaidzinās tieši haotiski atvilkto, pusatvilkto un aizvērto žalūziju mainīgā kompozīcija.

 

Arī puspazemes autostāvvietu skāra arhitekta fantāzijas dzirksts - tās arējās sienas tika apklātas ar... visparastāko zāli. Līdz ar to ēkas pamatiem tika piešķirta spilgti zaļa krāsa. Neskatoties uz jocīgi dabīgo ēkas izskatu, visi dzīvokļi ir aprīkoti arī ar modernu ventilācijas sistēmu. Tātad, ja ir doma nākamgad pārcelties uz siltākām zemēm- Madride tevi jau gaida!