Militārā mantojuma atdzimšana

Pionen ir, tagad jau bijušā, civilās aizsardzības objekta kodētais nosaukums. Tas atrodas Zviedrijā, Stokholmas centrā, Baltā kalna (Vita Bergen) iekšienē. 30 m dziļumā esošais bunkurs bija paredzēts ārkārtas kara gadījumiem, kad tiktu izmantoti kodolieroči. Šodien šis bunkurs ir pārvērties par modernu datu centru.

Bahnhof ir lielākais Zviedrijas interneta pakalpojumu sniedzējs. Sadarbojoties ar arhitektu biroju Albert France-Lanord Architects, Bahnhof ir tikuši pie orģinālām telpām, kuras aplūkot brauc interjera žurnālisti no visas Pasaules.

Veidojot interjeru galvenā ideja bija eksponēt akmeni kā dzīvu organismu, kas mijiedarbojoties ar telpaugiem, ūdeni, gaismu un janajām tehnoloģijām rada vienreizēju un interesantu darba telpu. 

Kopumā interjers atgādina televīzijas seriālā Nikita redzētos interjerus, kur galvenais akcents bija Pirmās nodaļas centrālā halle ar komandtiltiņu. Šajā projektā tas nav komandtiltiņš, bet gan konferenču zāle.

Pilnvērtīgu datu centra funkcionēšanu nodrošina dzesēšanas sistēmas, rezerves ģenerātori, serveru telpas, konferenču zāle, ofisi uc.