Izmetam vecās plastmasas nojumes

Vasaras nojumes mēdz būt dažādas. Ir stacionāras, ir pārvietojamas, kuras netiek pārvietotas un vēl ir arī saliekamas. Domāju, ka daudzi zina plastmasas nojumes ar metāla cauruļu posmiem un plastmasveidīgo materiālu pāri tam. No lietus pasargā, no saules arī, no vēja nē  un romantika nekāda.

Kaut kas daudz elegantāks ir izdevies Ecoshack. Nosaukums šai nojumei, kas jau ir kas vairāk par vienkāršu nojumi,  ir „The Nomad Yurt”.  Lai gan lai to aizvestu jums vajadzēs piekabi vai busiņu, tomēr ja jums ir vasarnīca, kur pavadiet vasaru, tad šādu nojumi, kuru vējš neaizpūtīs tomēr var atstāt arī, ja nedēļu nebūsiet uz vietas.

Nojume sastāv no grīdas posmiem, elastīgiem sānu posmiem un augšējā riņķa, kur sānu mieti tiek iesprausti iekšā. Sprieguma dēļ, kurš rodas saliekot šo nojumi, viņa kļūst stingrāka un stabilāka. Atliek tikai piesiet brezenta tipa audumu, kas arī nojumi nostiepjot padara izturīgāku, un nepieciešamības gadījuma uzlikt arī jumtiņu. 

Pozitīvi ir tas, ka vējains laiks nebūs šķērslis saulainas dienas izbaudīšanai. Jumta lūka ir pietiekami liela, lai būtu arī savs ieguvums no saules. Un ja ir lietus, no tā var paglābties uzliekot jumta pārsedzi. Es labrāt tādu uzslietu savā dārzā.