Sudraba spoks

Pirmajā acu uzmetienā uz krēslu, nav skaidrs, kāpēc autors ir devis savam darbam šādu nosaukumu - nav ne sudraba krāsā, nedz arī spoku redz.

 Taču palasot priekšmeta "stāstu" paliek skaidrs. Sudraba - tādēļ, ka krēsls ir izgatavots no Sudraba kļavas koka. Bet kur spoks? Lasot tālāk, izrādās koks šim krēslam ir gājis bojā ne dabiskā veidā. Tas ir nolūzis ledusvētrā, lai gan manuprāt tas ir dabiskāk, nekā, ja to koku kāds būtu nocirtis. Lai nu kā, autora ideja, veidojot šo krēslu bija, parādīt koka, kā materiala, vēsturi. Pirms nociršanas un pārvēršanas lietaskokā, koks ir dzīvs organisms, kura dzīvesstāsts ir ierakstīts tā gadskārtās. Papētot vecāku koku "vēsturi", varam uzzināt arī par mūsu pašu vēsturi. Koks ļoti precīzi saglabā sevī informāciju - kad ir bijis sausais gads, kad deguši meži, kad cilvēki karojuši.

Krēsls ir veidots izceļot koka dabas formas, tekstūru un faktūru. Mehanizētie instrumenti ir izmantoti tikai, lai kvalitatīvi salīmētu detaļas savā starpā. Viss pārējais ir autora, industriālā dizainera - Tim A. Richards no Toronto, roku darbs. Citus Tima darbus varat aplūkot viņa portfolio - Superhero Werk.