Steampunk ratiņkrēsls

Daniels Valdez no ASV ir izveidojos vienreizēju, funkcionējošu, Steampunk stila ratiņkrēslu. Šajā krēslā ir izmantots dažādu tehnoloģiju un laiku apvienojums.

Krēsla pamtkonstrukcija ir veidota no 1875. gada šūpuļkrēsla, kas ticis pārtaisīts un notapsēts no jauna. Arī virzuļi, krēsla sānos, ir ar savu vēsturi, tie ir no 20.gs. 30-iem gadiem. Krēsla konstrukciju interesantu padara četras stikla kolbas, aiz krēsla atzveltnes, kurās paredzēts turēt dzērienus, kas plūst cauri ledus tvertnei krēsla aizmugures lejas daļā. Tādā veidā krēsla lietotājs ballītēs nevar justies apdalīts un ja sanāk, ka tilpumi ir pielieti ar "īsto" dziru, tad arī draugu krēsla lietotājam netrūkst.

Krēsla vadības panelis ir noformēts labākajās Steampunk manierēs, kur katrai funkcijai ir piemērots savs slēdzis, vai svira. Uz paneļa izvietojas gan palaišanas slēdzis, gan kustības ātruma un virziena kontroles sviras, gan no LED diodēm izveidots bateriju indikators.

Taču pats zīmīgākais visā projektā ir skurstenis, kas reāli funkcionē un MP3 atskaņotāja skaņu efekti, kas tiek atskaņoti krēsla konstrukcijā paslēptajos skaļruņos.

Kā tas viss kopā izskatās un strādā varat apskatīt attēlos un video.

 

Krēsla autoru mājas lapa ir www.smeeon.com, taču pagaidām tā pilnīgi nefunkcionē.