Starptautiskā arhitektūras, dizaina un gaisa balonu festivāls Baltic Breeze 2010

Šovasar gadskārtējais arhitektūras un dizaina festivāls ‘’Baltic Breeze 2010’’ notiks divās nelielās, bet ļoti interesantās un viesmīlīgās pilsētās- Valmierā (22. - 25. jūlijs) un Anapā (Krievija).

Festivālu jau tagad varam uzskatīt par vienu no ievērojamākajiem starpvalstu projektiem pēdējo gadu laikā, jo ierasto politisko vai ekonomisko problēmu vietā, šajā festivālā valda radoša sacensība, draudzīga atmosfēra un intelektuāls spirdzinājums.
 
Pasākums šogad sadalīts divās daļās, veidojot arhitektonisku gaisa tiltu starp Latvijas un Krievijas divām nelielām pilsētām, katrā no tām izmantojot atšķirīgus fokusa punktus- Valmierā tie būs gaisa baloni, Anapā- jahtas.
 
Valmiera ir neliela pilsēta Latvijas vidienē, kurā moži norit kultūras un sabiedriskā dzīve un kurā kopā ar ‘’Baltic Breeze 2010’’ notiks gaisa balonu festivāls ‘’Valmieras kauss 2010’’. Festivāla ietvaros notiks radoša sacensība par oriģinālāko aerostatiskās arhitektūras ideju Olimpiskajām spēlēm Sočos 2014.gadā.
 
Savukārt Anapa ir neliela kūrorta pilsēta Krievijā, Melnās jūras piekrastē, kas nozīmē jahtas, sauli un, protams, vēju...... Anapā līdz ar to tiks meklēti labākie risinājumi peldošajām jahtu piestātnēm un pati festivāla norise tiks apvienota ar jahtu regati.
 
Abu pasākuma laikā notiks ne tikai radošie konkursi, bet arī konferences un diskusijas par dažādām tēmām, kurās piedalīsies vadošie Latvijas, Krievijas, Eiropas un bijušo NVS valstu arhitekti, pilsētplānotāji, dizaineri un pašvaldību pārstāvji. Katrai pilsētai risināmo jautājumu loks noteikts balstoties un aktuālajām problēmām.
 
 Abiem konkursiem paredzētas naudas balvas, kā arī aizraujoša kultūras un izklaides programma dalībniekiem un pasākuma viesiem. Piemēram, Valmierā kā ‘’odziņu’’ piedāvājot lidojumus ar gaisa balonu.
 
Festivālu arī šogad organizē ‘’Baltijas arhitektūras centrs’’, piesaistot arvien plašāku atbalstītāju loku gan Latvijā, gan Krievijā.
 
‘’Baltijas arhitektūras centrs’’ aicina piedalīties Latvijas jaunos arhitektus un dizainerus abu ‘’Baltic Breeze 2010’’ pasākumu radošajās nometnēs, kurās būs plašas iespējas satikt jaunus un talantīgus kolēģus no kaimiņzemēm, kontaktus veidojot ne tikai jauniem attīstības virzieniem, bet arī radošās domas apmaiņai.
 
Sīkāka informācija no 21. jūnija www.balticbreeze.lv