Sociālais uzņēmums Lude radījis jaunu produktu līniju –“ luminiscējošus paklājus

Šodien, 4. decembrī, Lude – sociālais uzņēmums, kas nodarbina seniorus – prezentēs jauno paklāju dizaina līniju. Lude Lumini paklāji ir apdrukāti ar luminiscējošu zīmējumu, kas iezaigojas, kad izslēgtas gaismas, un varētu šķist īpaši saistoši bērniem vai cilvēkiem, kam bail no tumsas. Paklāju prototipi izstrādāti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, to apdrukas dizainu veidojusi tekstilmāksliniece Lilita Bauģe.

“Kad biju maza meitene, naktī baidījos izkāpt no gultas, jo likās, ka tumsā zem tās dzīvo milzu krabis, kas grib saķert manu kāju. Nu jau šo bērnības iedomu atminos ar smaidu, bet tā kalpoja par iedvesmu idejai radīt paklājus, kas tumsā spīd. Izsverot dažādus variantus gaismas efekta radīšanai par atbilstošāko izmaksu un izskata ziņā atzinām luminiscējošu apdruku,” stāsta Ludes līdzdibinātāja Zane Bojāre.

Lude Lumini no iepriekšējo līniju izstrādājumiem atšķir sietspiedes tehnikā iestrādāta luminiscējošās krāsas apdruka. Dienasgaismas vai mākslīgā apgaismojuma iedarbībā šī krāsa “uzlādējas”, bet, gaismai nodziestot, uz paklāja iezaigojas uzdrukātais zīmējums. Lude Lumini paklāji tāpat kā pārējie Ludes paklāji tapuši videi draudzīgā veidā, jo austi no lietotiem trikotāžas apģērbiem. Vidēji viena paklāja tapšanai nepieciešami 15 līdz 20 t-krekli, kas tiek izglābti no nonākšanas atkritumos.

“Priecājamies, ka cilvēki Latvijā un ārzemēs jau novērtējuši Ludes iepriekšējās dizaina līnijas. Bet ar Lumini gribējām uzlikt augstāku latiņu arī pašas sev un radīt patiešām oriģinālu, inovatīvu un radošu produktu. 4. decembrī to atrādīsim plašākai publikai un tad varēsim redzēt, kā mūsu veikumu vērtē sadarbības partneri un klienti,” komentē Ludes otra līdzdibinātāja Solvita Kostjukova.

Lude Lumini pircējiem būs pieejami no 2014. gada janvāra Ludes interneta veikalā un kā individuāli pasūtījumi privātpersonām vai uzņēmumiem. Pašlaik izstrādāti divi luminiscējošās apdrukas varianti, bet iepriekš pasūtot būs iespējams, piemēram, uzdrukāt arī iniciāļus, kas tumsā spīd. Lude Lumini apdruka vienlīdz labi izskatās gan dienasgaismā, kad luminiscences efekts nav redzams, gan tumsā. Lai pilnvērtīgi novērtētu sīdēšanu, paklāju ieteicams iepriekš gaismā “uzlādēt” un pēc tam novietot maksimāli tumšā telpā.

2013. gadā tapušas piecas Ludes paklāju dizaina līnijas: Lude Uno – veidoti no vienkrāsainiem t-krekliem; Lude Stripes – dizainā dominē divu krāsu līnijas, kas top no zīmola ZIB* legingu atgriezumiem, dizaina autore Lilita Bauģe; Lude Etno – iedvesma smelta latviešu tautastērpu brunčos, veidoti no ZIB* atgriezumiem un t-krekliem, dizaina autore Lilita Bauģe; Lude Green Math – gobelēna tehnikā austi paklāji, kas atgādina bērnības spēli “tetris” un kuru katrs krāsas laukums ir viens t-krekls, tādējādi popularizējot tekstila otrreizējas pārstārdes ideju, dizaina ideja tapusi Ludes komandas ietvaros; Lude Lace – sievišķīgākie paklāji, kas tapuši no zīmolu Rosme un LAUMA Lingerie mežģīņu atgriezumiem, dizaina autore Lilita Bauģe.

Lude:

Lude savu darbību sāka 2013. gada martā ar programmas “Brigāde” atbalstu. Kopš tā laika uzņēmumā apmācīti un nodarbināti 12 seniori vecumā no 52 līdz 75 gadiem un pārstrādāti vairāk nekā 200 kilogrami tekstila atgriezumu un lietotu apģērbu. Pašlaik Ludē darbojas piecas dāmas darbinieču un apmācāmo statusā. Izveidota veiksmīga sadarbība ar izejmateriāla piegādātājiem – zīmoliem ZIB*, Rosme, LAUMA Lingerie, kā arī labdarības veikalu Otrā Elpa un citiem uzņēmumiem.

Ludes paklāji mājo gan daudzās Latvijas ģimenēs, gan aizceļojuši uz ASV, Austrāliju, Lielbritāniju un Krieviju. Zīmola produkcija pieejama interneta veikalā www.lude.lv un vairākos Rīgas dizaina veikalos.

lašāka informācija:

http://www.lude.lv/

https://www.facebook.com/lude.lv