Skārienjūtīgi gaismas slēdži

Pirms kāda laika lasīju par diviem konceptuāliem gaismas slēdžiem. Parādījās tie ar salīdzinoši nelielu laika intervālu, bet pamata ideja līdzīga. Arvien vairāk attīstoties tehnoloģijām, koncepti paredz skārienjūtīgo tehnoloģiju izmantot gaismas slēdžos.  

Pirmo pamanīju krievu dizainera Denisa Burākova (Denis Burakov) slēdža "On" konceptu. Kas ir interesanti, šajā konceptā tiek vizuāli attēlots, kad gaisma ir ieslēgta ar "on" vārda palīdzību. Otrais koncepta risinājums ir vēl vairāk minimālisma stilā un par gaismas degšanu vien liecina zila līnija un melnās virsmas.

Denis Burakov, skārienjūtīgs gaismas slēdzis "On"

Soli tālāk ir spēris industriālais korejiešu dizaineris Hojoon LIM. Viņš ir veidojis jau nopietnāku gaismas slēdžu sistēmu. Šajā konceptā mani uzrunāja ideja par skārienjūtīgo paneli, kurā iespējams kontrolēt visas mājokļa lampas, jo bieži vien apnīk staigāt, lai pārbaudītu vai izslēgtu gaismu citās istabās. 

Hojoon LIM, skārienjūtīga gaismas slēdžu sistēma

Šādu slēdžu sistēmas noteikti izmaksā pietiekami dārgi, lai tās neatmaksātos šobrīd ražot, turklāt pastāv risinājumi un idejas, kuras vēl vairāk vienkāršotu šo funkciju.