Positivus festivālā radošās personības veidos īsfilmas par daudzveidību

Britu padome aicina tādas radošās personības kā Dzintars Dreibergs, Valdis Celmiņš, Žanete Skarule, Miķelis Baštiks, Gatis Mūrnieks un citus Jaunos Radošos uzņēmējus veidot īsfilmas par daudzveidību Positivus Festivālā 2010, Salacgrīvā no 16. līdz 17. jūlijam. Režisori divas dienas rosīsies Nemontēto Filmu darbnīcā, lai jau sestdien, plkst. 18:00, festivāla apmeklētāji tās varētu noskatīties Nemontēto Filmu pirmizrādē, kas norisināsies Nordea Pensiju Pansijas filmu skatuvē.

 
10 radošo industriju pārstāvji abas festivāla dienas darbosies Britu padomes teltī un visā pasākuma teritorijā, radot 5 minūšu garas nemontētās īsfilmas. „Uzaicinātie mākslinieki izrādījuši lielu atsaucību piedalīties šādā unikālā aktivitātē – radīt filmas brīvā dabā ar (vēl) neiepazītiem cilvēkiem, festivāla viesiem, neizmantojot tehnoloģiskās iespējas video apstrādāt vai pievienot specefektus. Nemontētās īsfilmas saglabās atmosfēras garšu un emocijas tieši tādas, kādas tās būs noteiktajā mirklī,” stāsta Maija Ūdre, Britu padomes projekta „Jaunie radošie uzņēmēji” vadītāja.
 
Īsfilmu galvenā tēma būs viena no Britu padomes vērtībām - “Daudzveidība” (Diversity) un tās izpausmes Positivus 2010. Režisori meklēs dažādības elementus pasākuma viesos ne tikai dzimumā, vecumā vai ādas krāsā, bet arī kultūras atšķirībās, valodā, sociālajā statusā, dzīves uztverē, reliģiskajā piedarībā u.tml. Galvenie režisori tēmu interpretēs, izvēloties noteiktu savas īsfilmas žanru (traģikomēdija vai psiholoģiskais trilleris ar saldas romantikas elementiem u.tml.). Zaļā gaisma pilnīgai brīvībai tiek dota attiecībā uz scenogrāfiju un filmēšanas teritoriju.
 
Par režisēšanu un scenāriju rūpēsies desmit radošās personības: Gatis Mūrnieks, Britu padomes projekta „Jaunie radošie uzņēmēji” 2009.g. uzvarētājs, kurš pašreiz strādā reklāmas aģentūrā Maskavā; Dzintars Dreibergs, autors filmai „Padoties Aizliegts” (2009); Valdis Celmiņš, kas 2005. gadā saņēmis Eduarda Tisē balvu kā gada labākais jaunais kino operators, un Miķelis Baštiks, dizaineris, „Asketic” dizaina studijas īpašnieks un „Jauno radošo uzņēmēju” konkursa finālists 2009. gadā.
 
Savas īsfilmas veidos arī Žanete Skarule un Anna Kūkoja jeb duets „Ž’anna”, kas pašreiz radio „Naba” vada programmu „Sievietes ar emocijām”; Kristaps Puķītis no „Dirty Deal Cafe”, kā arī „Jauno radošo uzņēmēju” programmas partneris no „DDB Latvia” – Vairis Strazds. Redzējumu par dažādību īsfilmās mēģinās notvert arī „mammam.lv” līdzīpašniece Sindija Meluškāne, „Mediju tilts” valdes locekle Laura Minskere un režisore, producente, jauniešu organizācijas „Avantis” direktore Ilona Bičevska.
 

Britu padome piedalās Positivus 2010 ne tikai ar Nemontēto Filmu darbnīcu, bet organizēs arī citas radošas un interesantas aktivitātes savā teltī, kuras orģinālā dizaina autori ir uzņēmums „Foldlife”. Abas dienas teltī norisināsies „TRASH ART” jeb Atkritumu mākslas darbnīca, kuru vadīs britu dizaineri un radošo industriju uzņēmēji Niks Ravklifs (Nick Rawcliffe, „Rawstudio”) un Adams Fervezers (Adam Fairweather, „Re-Worked”). Ikkatrs festivāla darbinieks un apmeklētājs tiek rosināts nest savu plastmasas glāzi vai pudeli uz Britu padomes telti, kur to kopīgi ar māksliniekiem varēs pārvēst dizaina izstrādājumā. Britu padomes darbinieki rosīsies arī Bērnu Salā, kurā Positivus 2010 mazākie viesi varēs jautrās spēlēs apgūt angļu valodu.

 
Par Jauno radošo uzņēmēju programmu
 
Jauno radošu uzņēmēju klubs ir Jauno radošu uzņēmēju programmas 2010/2011 sastāvdaļa, kas apvieno dažādu radošo industriju pārstāvjus un rada platformu diskusijām un pieredzes apmaiņai starp Latviju un Lielbritāniju. Šogad projekta ietvaros ir plānoti dažādi semināri, meistarklases u.tml., lai veicinātu attīstību un sadarbību dažādos radošo industriju sektoros. Savukāt augustā programmas ietvaros tiks izsludināts Young Interactive Entrepreneur Awards ‘10 jeb balva jaunajiem uzņēmējiem interaktīvā dizaina un digitālo risinājumu jomā. Young Creative Entrepreneur (YCE) programmu Britu padome Latvijā īsteno jau trešo gadu. YCE programmas stratēģiskais partneris ir Rīgas Ekonomikas augstskola, mārketinga partneris DDB Latvija un digitālais partneris CUBE.
 
Par Britu padomi
 
Britu padome ir starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veidot ilgtermiņa partnerattiecības starp cilvēkiem un organizācijām Latvijā, Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana Eiropā, uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstība, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm. Britu padome ir dibināta 1934.gadā Apvienotajā karalistē. Šodien tā ir lielākā starptautiskā labdarības organizācija, kurā strādā 7900 darbinieki 110 valstīs un teritorijās visā pasaulē.
 
Britu padome darbību Latvijā uzsāka 1992. gadā. Šobrīd Britu padomē Latvijā strādā 6 darbinieki. Organizācijas vadītāja ir Dace Melbārde.
 
Vairāk informācijas par Britu padomes aktivitātēm:
 
-       Britu padomes Latvijā mājas lapa: www.britishcouncil.lv
-       Britu padomes lapa sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/british.council.latvia
-       Britu padomes lapa sociālajā tīklā Twitter: https://twitter.com/BCLatvia
-       Britu padomes lapa foto vietnē Flickr:
-       http://www.flickr.com/photos/british-council-latvia
-       Britu padomes YouTube VIDEO kanāls: http://www.youtube.com/britishcouncillatvia
-       Britu padomes globālā mājas lapa: www.britishcouncil.org
 
Vairāk informācijas par Nemontēto filmu darbnīcas režisoriem:
-       Nick Rawcliffe, „Rawstudio”: http://www.rawstudio.co.uk/
-       Adam Fairweather, „Re-Worked”: http://www.re-worked.co.uk/
-       Young Creative Entrepreneurs: http://creativeconomy.wordpress.com/
-       „Foldlife”: http://foldlife.lv/lv
 
Papildu informācija:
Inga Oliņa
Britu padomes projektu asistente
M. 29696669
E. inga.olina@britishcouncil.org