Modes mākslinieces Jolantas Vadopalasas personālizstāde

Mūsu sadarbība ar DMDM turpinās un infomēju par jau aktuālo izstādi "Briljantu važās", kas ir Jolantas Vadopalasas personālizstāde.  Izstāde jau ir atvērta no 25. aprīļa un būs atvērta līdz 17. maijam. Tālāk rakstā par pašu izstādi un tās tapšanu.

Izstādes BRILJANTU VAŽAS autore Jolanta Vadopalasa piedāvā savu izstādes koncepciju:
„Kāda ir atšķirība starp dimantu un briljantu? Dimants ir iezis, kuram cilvēks nav pielicis savu roku, prātu un neprātu un tas ir brīnišķīgs pats par sevi, savukārt briljants ir cilvēka prāta, tehnoloģiskas apstrādes rezultāts. Tāpat ir ar idejām, kuras kā dabiskie ieži atnāk un tiek pārlikti uz materiālo līmeni un ir idejas, kuras ar cilvēka zināšanām, tehnoloģiju pārzināšanu tiek slīpētas, tiek atmests viss liekais, līdz galarezultātā top dizaina produkts. Un kā jebkurš cilvēks ir evolūcijas sastāvdaļa, kuru ietekmē subjektīvi un objektīvi apstākļi, tā arī dizainers attīstās savā domāšanā un lietu izpratnē, kuras nemitīgi mainās.

Jolantas Vadopalasas personālizstāde "Briljantu važās"

Ir idejas, kuras ir pārpulētas un vairs nesaista un tāpēc tiek meklētas aizvien jaunas formas un idejas, kuras nepieciešamas, lai pielietotu zināšanu potenciālu jaunu produktu radīšanai.
Izstāde tiek rīkota tieši šajā laikā ar mērķi parādīt dizaina produktus un to tapšanas gaitu jaunajiem dizaineriem un apmeklētājiem tuvākai apskatei, lai iedrošinātu viņus realizēt savu ideju un konkurēt plašākā mērogā.”

 

Izstādē būs eksponēti modes dizains, grafika, gleznas un skices kā jaunu dizaina formu meklējums. Būs apskatāmi paraugi, kuri guva atzinību Vācijā, Austrijā, Francijā un ASV. Tāpat arī būs iespēja redzēt ekskluzīvu apavu ražošanas procesu šķērsgriezumā.

Jolantas Vadopalasas personālizstāde "Briljantu važās"

15 tērpi tika izveidoti lai parādītu, kā modes dizains var tikt izpildīts, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un to risinājumus. 4 modeļi tiks iekļauti jau no iepriekš izveidotām kolekcijām. Kurpju modeļi izpildīti no dabīgās ādas, inkrustēti ar kristāliem. 10 - 15 apavu modeļi tiks izstādīti kā ražošanas procesa dažādu iespēju galaprodukts.
Ekspozīcijas kopums tiks izveidots atsakoties no standarta redzējuma mūsdienu izpratnē un tiek uzburta vide, kurā cilvēks var vizuāli būt, atsakoties no uzspiestas laika izjūtas, masu tirgus diktāta un formāli modernu modes produktu patērēšanas ultimāta ikdienas dzīvē.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Skārņu iela 10/20, Rīga, LV-1050, Latvija

Jolantas Vadopalasas personālizstāde "Briljantu važās"