Mēbeles un dizains Ķīpsalā –“ no 30. septembra līdz 3. oktobrim

No 30. septembra līdz 3. oktobrim Ķīpsalā notiks starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2010”, kas piedāvās kvalitatīvas Baltijā ražotas mēbeles, starptautisku konferenci “Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai”, kā arī pirmajiem uzzināt, kas šogad saņems “Gada balvu dizainā 2010”.

Izstādē šogad piedalās 102 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Malaizijas, Somijas un Igaunijas, kas piedāvās kvalitatīvas mājokļa un biroja mēbeles, mēbeļu furnitūru, interjera priekšmetus, komplektējošās detaļas un apdares materiālus. Izstādes ekspozīcijas akcenti – mīkstās mēbeles, plašs matraču klāsts un dizaina mēbeles.

“Priecē, ka šogad izstādē ir atgriezušies daudzi uzņēmumi, kas pēdējos gadus ieturēja pauzi izstāžu dalībā. Daudzi uzņēmumi ir sapratuši, ka šobrīd notiek tirgus sadale, un kurš pirmais atsāks aktīvu darbību, iegūs klientus un pasūtījumus. Izstādē piedalās arī tādi Latvijas ražotāji, kas līdz šim vairāk zināmi ārzemēs, un nu arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams iepazīt viņu darbus,” saka izstādes “Baltic Funiture 2010” projekta vadītājs Andris Pencis.

Izstādes ekspozīciju papildinās sadaļa Dizaina parks, kas ir dinamiska un radoša vide dizaineriem, dizaina mēbeļu ražotājiem un interjera speciālistiem, un kas prezentēs mēbeļu dizaina sasniegumus. Līdzās ražošanā esošām mēbelēm un priekšmetiem šeit atrodas arī Baltijas valstu labāko dizaineru un studentu darbi, kas guvuši starptautisku atzinību dizaina konkursos. Dizaina parka mērķis ir veicināt visu mēbeļu radīšanā iesaistīto – mākslinieku, dizaineru, meistaru un ražotāju – tikšanos un sadarbību.

Pasniegs Gada balvu dizainā 
Latvijas Dizaineru savienība izstādē veidos ekspozīciju ar jaunākajiem Latvijas dizaineru darbiem un pasniegs “Gada balvu dizainā 2010”. Darbi tiks vērtēti septiņās nominācijās “Interjera dizains”, “Vides dizains” un “Modes/tekstila dizains”, “Foto dizains”, “Rūpnieciskais dizains”, “Grafiskais dizains”. Pirmoreiz tiks piešķirtas gada balvas “Dizaina teorijā un publicistikā”. Līdzās daudzajām nominācijām tiks pasniegta arī profesionālā balva par labāko mēbeļu dizainu. Interesants un radošs solās būt neformālais dizaina mākslas konkurss “Pārsteidzošais filcs”.

Visu darbus vērtēs starptautiska žūrija. Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2010. gada 1. oktobrī Ķīpsalā plkst. 16.30. Pēc apbalvošanas ceremonijas notiks preses konference.

Balvas mērķis ir noteikt labākos divu aizvadīto gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos projektu risinājumus. Konkursu “Gada balva dizainā 2010” organizē Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 atbalstu. Papildus informācija par konkursiem – www.design.lv

Starptautiska konference “Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai”
Atzīmējot Eiropas dizaina dienu, 1. oktobrī izstādē notiks starptautiska konference “Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai” ar vairākām paralēlajām sesijām. Konferences mērķis ir parādīt, ka līdz ar globālās ekonomikas izmaiņām ir mainījušās nepieciešamās dizainera kompetences un kādi ir sadarbības modeļi veiksmīgai rezultātu sasniegšanai. Notiks arī paralēlās sesijas, kurās būs apskatīti šādi temati:

  • ražošanas uzņēmumu pieprasījums pēc dizaina pakalpojumiem;

  • pakalpojumu sniedzēju un dizaineru sadarbība;

  • dizaina loma pilsētvides veidošanā un tūrisma attīstībā;

  • dizains un inovācijas.

Konferenci rīko Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Banku augstskolu un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Konferenci apmeklēt aicināti dizaina profesionāļi un interesenti, uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji. Izstādes apmeklētāji konferenci varēs apmeklēt bez maksas. Pieteikšanās konferencei, sūtot e-pastu uz adresi miks.petersons@design.lv

Gada balvu dizainā un starptautisko konferenci atbalsta: žurnāls “Dizaina Studija, “Kapitāls”, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, izstāde “Baltic Furniture 2010”, LIVE RIGA, “Islande Hotel”, Banku augstskola, Britu padome, “Oras”, “Duravit”, DiC.

Jauno dizaineru skate
RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studenti izstādē prezentēs studijās paveikto.

“Kā latviešu sakāmvārdā teikts: “Cāļus skaita rudenī!”, tāpēc atskatīsimies uz studentu un pasniedzēju radošā un zinātniskā darba augļiem. Studentu dzīve nereti ir notikumiem bagātāka par krāšņām fantastikas un piedzīvojumu filmām, tādēļ Starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2010” ir kā titri filmas beigās ar ieceri par nākamo filmu,” saka RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta docente Andra Ulme.

Studentu radošā darbība būs iemūžināta foto lentes kadros, kuros atpazīstamas nemainīgās vērtības un jaušamas pārmaiņu vēsmas dizaina darbos, interjera projektos, apģērbu kolekcijās un skicēs, kuras realizētas plašā materiālu klāstā. Katrs kadrs šajā aizraujošajā filmā ir kāda jaunā dizainera radošās izpausmes rezultāts. Daudzi darbi pieteikti apmeklētāju un žūrijas vērtējumam konkursā “Gada balva dizainā 2010”, kā arī aizceļojuši pie klientiem, kas ir spilgts apliecinājums studentu pašvērtības pieaugumam un profesionālajai darbībai.

Vairāk par izstādi un dalībnieku jaunumiem – www.balticfurniture.net

Izstādi “Baltic Furniture” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar asociāciju "Latvijas mēbeles" un Latvijas Dizaineru savienību.