Mājiņas dabas vērotājiem

Cilvēks ir tāds zvērs, kuram nepatīk dzīvot vienkārši. Tāpēc daudzi cilvēki meklē sev atbilstošākās brīvā laika pavadīšanas iespējas, citi iet uz koncertiem, citi dodas pie dabas. Pēdējā laikā tiek pievērsta liela uzmanība dabas saudzēšanai un cilvēka iedarbības mazināšanai uz apkārtējo vidi. Tāpēc tiek meklēti dažādi risinājumi, kā pēc iespējas mazāk iejaukties dabā, bet tajā pat laikā būtu iespējams to baudīt klātienē. Vienu šādu risinājumu piedāvā dāņu arhitektu birojs JA-JA.

 WATCHMANS HUT by JA-JA

Koncepts ir jau redzēts un apspēlēts - http://bbq.lv/jaunumi/viesnica_koka, taču, manuprāt, dāņu arhitekti ir tikuši tālāk par zviedriem. Viņi piedāvā kempinga mājiņas, kas ne tikai iekļaujas vidē, pateicoties spoguļvirsmām, bet ir ekonomiskas to transportēšanā, jo trīs ēku apjomi tiek savietoti viens iekš otra līdzīgi kā pazīstamā krievu rotaļlieta matrjoška.

Slaidšovu var aplūkot šeit: http://www.ja-ja.dk/app/webroot/infofiles/projects/slideshows/watchmanshut.html

WATCHMANS HUT by JA-JA

Lai gan mani personīgi māc šaubas par ēku iekļaušanos vidē pateicoties spoguļiem, taču to transportēšana noteikti ir daudz ekoloģiskāka par parastām konteineru tipa kempingu mājiņām.

 WATCHMANS HUT by JA-JAWATCHMANS HUT by JA-JAWATCHMANS HUT by JA-JA