Maini dēļa izskatu ar Latvijā ražotu uzlīmi

Ideja radās, kad Ronaldam Munkevicam apnika sava snovborda dēļa dizains, bet viņa draugam Jānim Kokorevičam, lielformāta drukas un laminēšanas SIA Target Media īpašniekam, bija iespēja, neieguldot lielus līdzekļus, paeksperimentēt.

Abiem gan gribētos dēļu uzlīmes atdalīt no Jāņa pamatbiznesa, bet pagaidām tas neesot iespējams. «Ja apjomi augs, tā arī būs,» piebilst Jānis. Boardstickers.eu atvērta pavisam nesen. Pirmais pasūtījums saņemts no Kanādas. Uzlīmes testēšanai pirkuši arī veikali no Zviedrijas, Šveices un Vācijas, bet uzlīmes individuāliem klientiem ceļojušas uz ļoti daudzām valstīm. Vislabākā reklāma ir no mutes mutē, tāpēc šobrīd daudzas uzlīmes tiek izdāļātas dažādos konkursos.

uzlīmes, boardstickers

Pirmoreiz savus dēļus puiši aplīmēja jau pirms kādiem trim gadiem. Šis projekts visu laiku tiek bakstīts, jo nav tā, ka no pamatbiznesa varētu izraut naudu, kas vajadzīga, lai attīstītu uzlīmes. «Šis projekts pagaidām ir attīstības stadijā,» tā Jānis. Viņa pamatnodarbošanās ir lielformāta drukas bizness, uzņēmējam pieder SIA Target Media, kur arī līdz šim viņi eksperimentējuši ar dēļu uzlīmēm un trīs reizes sezonā mainījuši sava dēļa dizainu. Ja Jānim nebūtu pieredze drukas biznesā, šo ideju nemaz nevarētu realizēt, jo nebūtu zināšanu par iespējām.
Uz jautājumu, kāpēc vispār vajag dēli aplīmēt ar uzlīmēm, Jānis atbild: «Zini, kāds ir dēlis pēc otrās vai jau pirmās sezonas? Dēļa tehniskās īpašības joprojām ir labas, bet smukais izskats ir saskrāpēts un nobružāts.» Taču ne jau vienmēr dēli aplīmē, jo tas ir apbružāts, piemēram, Xsports no Boardstickers.eu pērk uzlīmes, ko līmē uz pavisam jauniem dēļiem.
Pagaidām Boardstickers.eu piedāvājumā ir ap 70 dažāda dizaina uzlīmju. Uzlīmju dizainus puiši zīmē paši un arī piesaista māksliniekus. Ņemot vērā, ka uzlīme ir liela, nevar tā vienkārši internetālejupielādēt bildīti un likt uz dēļa – tai jābūt atbilstoša izmēra.

Ja gribas tādu dēli kā nevienam, var arī pasūtīt savu dizainu. Pašlaik to grūti nosaukt par biznesu, jo puiši ir aplīmējuši visu draugu un paziņu dēļus, bet dzīvošanai pagaidām neizdodas nopelnīt, jo daudz līdzekļu jāiegulda mārketingā un izstādēs. «Lai tas būtu rentabli, vajag plašāku tirgu. Bez eksporta nekādi,» saka Ronalds. Jānis papildina, ka dēļu uzlīmju tirgus nav ne Latvija, ne arī Baltija. «Eiropā dēļu uzlīmju jomā mums konkurences nav,» tā Jānis. 

Foto : Boardstickers.eu

Teksts : www.db.lv