Latvijas produkts : apavu zīmols Zofa

10. decembrī plkst. 17:00 Latvijas jaunā apavu dizainere Elīna Dobele prezentēs zīmola Zofa pirmo kolekciju Madam Bonbon telpās Alberta ielā 1 – 7a. Zofa pirmajai kolekcijai dots nosaukums Realitātē Rūdītā Romantika (R-R-R). Precizitātes labad, prezentēta tiks pre-collection, īstās kolekcijas parādi atstājot uz 2010. gada februāri.

apavu zīmols Zofa

Dizainere Elīna Dobele par idejas dzimšanu un zīmola attīstību:

Ideja radīt apavus dzima pavasarī un kā eksperiments tika radīts viens pāris vasarīgu auduma zābaciņu, kas uzreiz atrada īpašnieci (un viņa valkā tos vēl šobaltdien). Ieinteresējās draugi, un es uztaisīju apavus arī viņiem. Pēc pāris mēnešiem TV dīva Žanete Skarule gatavojās veikala Pērle atvēršanai, un lūdza mani sagādāt dažus pārīšus sev. Izveidojām mājaslapu. Sāka interesēties arī citi veikali. Apmēram tā. Sāku ar ideju par auduma zābakiem, bet patlaban apavu dizains kļuvis krietni advancētāks. Likumsakarīgi, tā ir attīstība.

Elīna Dobele par R-R-R kolekcijas tapšanu:

„Kolekcijas ideja ir stāsts par aktīvo sievieti smagā rūdījuma - dižķibeles laikā. Tās ir manas izjūtas un skatījums uz dzīves straujo riteni, kur radošais lidojums jābalansē ar reāliem darbiem ikdienā, sadzīvi. Ir tādi rīti, kad steigā nepaspēj pat lūpas uzkrāsot, tik uzvelc septiņjūdžu zābakus un skrien. Zābaki, uz kuriem paskatoties, mierīgi vari attaisnot sev nepaēstas brokastis vai nokavētu tikšanos. Zābaki, kuros aizmirsties, un dejot, dejot, dejot...

Šodien aktuālās vērtības transformējušās rudens/ziemas zābaku dizainā: stabilitāte – fizisks un arī emocionāls stāvoklis, uz kuru tiecamies, ko cenšamies noturēt; konkrētība – skaidrība lietās un formās. Uzsvars likts uz potīti, pēdu, kas ir kompozīcijas smaguma centrs gandrīz katram modelim, ar atsevišķiem izņēmumiem. Auduma krāsu, faktūru, tekstūru daudzveidība pauž romantisko dizaina rakursu. Lakoniskās ādas detaļas nodrošina apaviem praktiskumu.

Par dizaineri:

Elīna ir diplomēta arhitekte, kas nolēma paplašināt savu radošās darbības apvārsni un radīja projektu Zofa – apavu dizainu un ražošanu, kas, salīdzinot ar projektēšanas lēno procesu, ir straujāks un dzīvespriecīgāks. Ieguvusi arhitekta diplomu Rīgas Tehniskajā universitātē (2004.g.), zināšanas arhitektūras jomā papildinājusi radošajā darbnīcā Hamburgā (2002.g.) un ceļojumos uz Eiropas metropolēm, kā arī Kubu, Japānu, Venecuēlu. Kopš 2002. gada strādā arhitektu birojā „Arhid” (www.arhid.lv), kur realizējusi vairākus daudzdzīvokļu, savrupmāju un biroju ēku projektus, kā arī sabiedriskos un privātos interjerus.

Savu darbību apavu dizaina jomā Elīna uzsāka tikai 2009. gada maijā, taču īsajā laikā viņai ir radušies daudzi piekritēji. Līdz šim Elīna radījusi apavus kopumā 50 valkātājiem. 

Klienti par Zofas apaviem:

Jolanta Gulbe, dziedātāja:

Man ir veseli divi Elīnas radītie zābaku pāri. Un nu esmu nobriedusi trešajiem. Tie ir brīnišķīgi – pilnīgi unikāli savā dizainā, ērti un ārkārtīgi izturīgi. Protams, man ir žēl, ka pie tik ekskluzīva pakalpojuma kā individuālu zābaku izgatavošana tagad tikšu ne tikai es, bet krietni plašāks valkātāju loks. Tomēr no sirds vēlu talantīgajai Elīnai izdošanos. Nešaubos, ka šos zābakus iemīlēs daudzi.

Denis Paškēvičs, mūziķis 29611655

Elīna radīja zābakus arī tādam prasīgam klientam kā man. Tie ir vienkārši super! Zābakiem piemīt visas man svarīgās kvalitātes – iznteresants dizains, ērtība un izturība. Sinda Krieviņa, veikala BABA īpašniece: Pats pirmais Elīnas dizainēto zābaku pāris pieder man! Tos nēsāja uz nebēdu visu šo vasaru. Un tie joprojām ir kā jauni. Nenoplēšami. 

Žanele Skarule, TV dīva:

Zofa zābaki izskatās vienkārši šiki. Tev mugurā var būt jebkas, bet ja kājās ir tāāādi zābaki, stilam rodas reāla vērtība. Zofa apavi kļūs par centrālo objektu tāda cilvēka tēlā, kurš mīl pucēties un nebaidās atšķirties. Un vēl - Elīnas entuziasms ir apskaužams.

Zane Tetere, prestižās Maskavas ARHIP balvas ieguvēja. Latvijā radījusi klubu Piens, MadHouse un restorāna Hospitālis dizainu.

Man ir veseli trīs Elīnas radītie zābaki, un, jāatzīst, tie ļoti labi nēsājas. Tiešām izcila kvalitāte. Pie mums interesantus apavus par jēdzīgu cenu ir neiespējami nopirkt. Zofa ir risinājums.

Flēra, gleznotāja:

Kopā ar modes mākslinieci Ketu Gūtmani decembrī gatavojamies izstādes atklāšanai Arsenālā. Uz šo ārkārtīgi svarīgo pasākumu man bija vajadzīgi zābaciņi, kas ir vienā tonī ar mētelīti. Elīna nāca kā Dieva sūtīta. Viņa radījaskaistākos apavus, ko vien spēju pie šī tērpa iedomāties.

Kvalitāte un garantija:

Zofa kvalitātes pamats ir apavu izturība. Otrs nosacījums ir tehnoloģiskā un ergonomiskā kvalitāte - cik smalki apavi "nostrādāti", cik ērti. Zofa apavi ir tiešām augsts meistarības sniegums, to nodrošina Andrejs Ivanovs, Madam Bonbon vadošais apavu meistars.  

Pēc ES likumdošanas – arī šo apavu garantija ir 2 gadi. Ja tiem radīsies kāds bojājums, meistars apavus labos.  

Zofa piedāvājums:

Zofa apavu pamatā ir askētiska funkcionalitāte. Patlaban Elīna radījusi 5 dažādus apavu modeļus. Viens no kolekcijas stūrakmeņiem ir auduma pielietojums, kas paver gandrīz neierobežotas variācijas iespējas.

Nākotnē Zofa piedāvās divas līnijas – pirmā būs vienkāršāka ar uzsvaru uz funkcionalitāti, otra - izsmalcinātāka un dizainiski piepildītāka. Šo līniju varēsiet nopirkt dāmu modes apavu salonā Madam Bonbon.

Ļubovas fon Lubkānes rotas

Rotu kolecija radīta speciāli dāmu modes apavu salonam Madam Bonbon!!! To izejmateriāli ir adījumi, trikotāža un metāls.

Māksliniecei ideja radās, nelielus rupja adījuma gabaliņus sākot apstrādāt tā, lai tie kā interesantas detaļas pievienotu jau gatavajiem adījumiem. Tā radās pirmā rokas sprādze, kurai sekoja kakla rotas, gredzeni un piespraudes. Šī ir pirmā šāda veida kolekcija mākslinieces darbībā, analogu nav. Rotas māksliniece iesaka nēsāt ar bītlenēm, džemperiem, baltām blūzēm un sarafāniem. Tās labi izskatās arī uz kaila kakla, nēsājot džemperus vai rupja auduma kleitas ar dziļi izgriezumu. Galvenais – lai auduma faktūra būtu saskaņota ar rotu materiālu.

Mākslinieces darbības pieredze:

Trikotāžas dizainere Ļubova Lubkāne dzimusi Maskavā, beigusi Maskavas Mākslas akadēmiju. Pirmos darba gadus pavadījusi Odesā, taču savu diplomdarbu aizstāvējusi Ogres trikotāžas kombinātā. Padomju gados saņēmusi daudzas godalgas kā vadošā tolaik slavenu trikotāžas fabriku modelētāja. Pēdējos gados bijusi modes nama Ateliers vadošā maksliniece - modelētāja. Patlaban nodarbojas ar privātu daudzajos darbības gados iegūto uzticamo klientu apkalpošanu. Mākslinieces nākotnes vīzija ir sadarbības nostiprināšana ar augstas klases modes saloniem Latvijā, kā arī aiz tās robežām.

Turpmākai informācijai

Elīna Dobele

Zofa apavu dizainere

e-pasts:elina@zofa.lv

tel: 29111217

www.zofa.lv  

 

Vanda Strautmale

Madam Bonbon

Dāmu modes apavu salons

Alberta iela 1- 7a

www.madambonbon.lv

tel: 20222235