Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate „Perons”

 

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) 1.jūnijā rīko mākslas katedras Modes skati Latvijas Dzelzceļa muzejā, Uzvaras bulvārī 2/4.

Jau otro gadu LMA Modes mākslas katedras studenti paši ir uzņēmušies organizēt 2010./2011. mācību gada noslēdzošo skati, kurā piedalās visu 6 kursu studenti, izmantojot iespēju parādīt savas kolekcijas plašākai auditorijai.

Balstoties uz LMA modes skates lielo apmeklētību iepriekšējos gados, apmeklētājiem šogad būs iespēja skati apmeklēt 2 reizes – ģenerālmēģinājumā plkst. 14:00 un vakara pasākumā plkst. 18:00. Uz vakara pasākumu varēs iegādāties biļetes „Biļešu serviss” kasēs, kā arī ierasties ar ielūgumiem. Šogad arī būs iespēja apskatīt modes mākslinieku veidotos tērpus pēc skates t/c „Domina” speciāli atvēlētā vietā „ Show room”, kas norisināsies no 3. līdz 11. jūnijam.

 

Modes skates norises vieta Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. Speciāli veidotā scenogrāfija modes skatei veiksmīgi atspoguļos pasākuma izvēlēto tematisko risinājumu „Perons”, kas atainos mākslas daudzveidīgo platformu un ikdienišķo dzīves skatījumu, kopīgi veidojot pasākuma konceptu Telpa – Telpā.  Skates māksliniecisko noformējumu veido arī LMA metālmākslas nodaļa.

Projekta uzdevums ir sniegt iespēju jaunajiem modes māksliniekiem piedalīties modes skatē un veidot savu atpazīstamību. Kā arī popularizēt Latvijā radītu dizainu, iepazīstinot modes nozares speciālistus un interesentus ar jaunajiem māksliniekiem un viņu radītajām kolekcijām – kā konkurētspējīgu un valkājamu apģērbu.

 

LMA rektors Aleksejs Naumovs ir pasākuma patrons un atbalsta modes nodaļas studentu iniciatīvu skates rīkošanā. LMA modes skates Perons ģenerālsponsors ir Domina Shopping. Paldies jāsaka arī šī gada modes skates atbalstītājiem –PRAE sabiedriskās attiecības,bārs  Sunny, viesnīcai EuropaCity, make up  Unastyle ,Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam un Latvijas Mākslas akadēmijai, reklāmas aģentūrai Digitālā Pele. Pasākumu informatīvi atbalsta TVNET, ŽZL, portāls Draugiem.lv.

Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate ir ikgadējs pasākums Latvijas modes kalendārā, kas atspoguļo ne tikai pasniedzēju un studentu kopdarbu, bet arī jauno mākslinieku talantu daudzšķautņainību un radošo izpausmju nebeidzamo strāvojumu. Projekta mērķis ir sekmēt Latvijas modes industrijas attīstību. Pasākuma organizators ir Latvijas Mākslas Akadēmija un LMA Modes mākslas apakšnozares studenti.

 

Papildinformācijai: www.perons.lv, kur apskatāmas arī dizaineru kolekcijas un apraksti.

Medijiem iespēja pieteikt akreditāciju pasākumam nosūtot e pastu uz peronslv@inbox.lv