Latvijā tiek radīta unikāla monumentāla stikla māksla

Latvijā tiek radīta unikāla monumentāla stikla māksla krāvuma tehnikā. Šādu tehniku pasaulē piekopj tikai nedaudzi mākslinieki, un Ernest Vitin, iespējams ir Baltijā vienīgais, kas ar to strādā profesionāli un ekskluzīvi.

Ernest Vitin ir radījis Latvijā, šobrīd, lielāko laikmetīgās mākslas darbu "Dabā". 22 tonnas smagā arhitekturālā instalācija, kas apskatāma Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Centra galvenajā foajē, ir pilnībā radīta ar rokām, un ar rokām grieztā  un apstrādātā līnija sniedzas pāri 20 km! Šī darba, tīri fiziskais, izstrādes posms ilga deviņus mēnešus, dienu dienā.  Piesaistīti tika četrpadsmit cilvēki, kuru vidū bija arī trīs fiziķi inženieri, spriedzes un drošības aprēķinu veikšanai uz maketu bāzes. Ernest Vitin mājas lapā atrodama pilna informācija ar bildēm par mākslas darba izstrādes procesu, tiesa gan, tikai angļu valodā pagaidām. Iespējams šādus darbus radīt ir pateicoties arhitektu izvēlei izmantot pašmāju dizainerus un māksliniekus.

“'Sestais Stils' arhitekte, Vita Polkovņikova, savā projektā ir izvēlējusies vietējos Latvijas dizainerus un māksliniekus, dodot tiem iespēju izpausties un parādīt savas spējas ne tikai Latviešiem, bet arī pasaulei. Tagad, pateicoties arhitektei,  kura ar LU Dabaszinātņu Centra projektu ieguvusi veselas trīs nozīmīgas goldalgas, varēšu nest Latvijas vārdu dizaina un arhitektūras pasaulē, jo ar šādu darbu Latvieši, tehniski un estētiski sasniedz pasaules līmeni monumentālā stikla mākslā un stāv blakus tādiem māksliniekiem kā Henrijs Ričardsons, Denijs Leins un Berts Van Loo”, stāsta pārstāve Linda Namniece.

Šajā tehnikā strādājot ir svarīgi būt gan izcilam māksliniekam, gan lieliski pārvaldīt mūsdienu tehnoloģiju, lai veidotu 3D modeļus, gan būt nevainojamam sava amata meistaram. Ernest Vitin ir ar izcilību beidzis maģistrantūru Latvijas Mākslas Akadēmijas Stikla Mākslas nozarē, un 2014. gadā nominēts ikgadējam LMA apbalvojumam par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras veidošanā un stiprināšanā gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Izstrādes process ir garš un sarežģīts un ik dienas tiek pētītas jaunas metodes un pieejas  tehniskiem un estētiskiem risinājumiem plastikas ilūzijas radīšanai no šī cietā, konstruktīvā materiāla. Caur gadiem izkoptā izgatavošanas metode nodrošina stikla skulptūru izturību dažādos klimatiskajos apstākļos. Citas, kopā četras, Ernest Vitin skulptūras šobrīd apskatāmas Latvijas Pasta Bankā un interjera centrā MC2. Visas monumentālās skulptūras ir stikla mākslinieka Ernest Vitin oriģināls meistardarbs, piemērots patstāvīgai ekspozīcijai gan ārā, gan telpās.