Krēsls no 111 Coca Cola PET pudelēm

Uzņēmums Emeco, kurš veido krēslus no 80% reciklēta alumīnija, ir izveidojis ikoniskā "Navy chair"  versiju no Coca Cola PET pudelēm. Krēsls ir veidots no 111 PET pudelēm, kuras pārstrādā jaunizveidotā rūpnīca, kura pieder The Coca Cola Company, kuri sadarbojas ar Emeco pie šīs jaunās krēsla versijas.

Krēsla veidošana no PET pudelēm ļauj samazināt krēsla izmaksas uz pusi (195 €). Krēsla dizaina autors ir Filips Starks (Philippe Starck), kurš par pamatu ņēmis 1940'ajos gados radīto krēslu Emeco 1006 jeb "Navy chair", kurš tika veidots speciāli priekš kara kuģiem, lai tie izturētu lādiņa radīto vibrāciju. Oriģinālais krēsla Emeco 1006 dizainers ir Witton C. "Bud" Dinges, kurš krēslu izveidoja tik izturīgu, ka to varēja nomest no sešu stāvu mājas augstuma, bet ieguvis tas bija labi ja pāris skrambas. Krēsls ir roku darbs un, lai izveidotu vienu šādu alumīnija krēslu, nepieciešamas 77 darbības.

Jaunais krēsls tiek dēvēts par 111 Navy chair un tā ražošana sāksies jūnijā. Lai atzīmētu krēsla tapšanu, tiek veidota kampaņa, kuras laikā būs apskatāms šis krēsls ietverts vienā tonnā ledus, kuru veido ledus skulptors Dankans Hamiltons (Duncan Hamilton)

Krēsla jaunais materiāls to padara izturīgu, krāsainu un siltu, kā arī, sākot ražošanu, gadā paredzēts pārstrādāt 3`000`000 PET pudeļu, kas nozīmē, ka šis krēsls ir arī "zaļš".