Eko DUS-stacija. Neticami, bet fakts!

Ar ko tev saistās DUS (degvielas uzpiedes stacija) jeb tautas valodā sakot bezīntanks? Ar benzīna smaku un nedraudzību videi? Lai šis priekšstats nākotnē mainītos, Kalfornijas spečuki ir ķērušies pie videi draudzīga benzīntanka idejas attīstīšanas. Pirmais eko-benzīntanks atrodas Losandželosā, bet tas vēl neesot pati pilnība. Toties daudzreiz draudzīgāks videi par citiem gan!

Pirmākt, lietus ūdens, pirms ietecēšanas kanalizācijas caurulē, tiek filtrēts. Tas tiek darīts, lai ūdens uz okeānu aiztecētu vismaz mazliet, mazliet tīrāks. Otrkārt, no benzīntanka jumta pārsega tiek savākts tīrais lietus ūdens, lai pēc tam aplietu tuvumā augošās augus! Lai būtu uz ko skatīties, tā teikt.
 

Stikla mozaīkas bezīntankā ir veidotas no otreizējās pārstrādes stikliņiem. Enerģiju DUSiņš daļēji dabū no saules enerģijas panelīšiem uz jumta. Izlietnes un WC podi ir pagatavoti no īpaša materiāla, kurš 60% sastāv no otreiz pārstrādāta alumīnija. Stilīgi un draudzīgi!

Forša fīčiņa ir arī automātiskās gaismas tualetēs - tās strādā uz sensoriņiem, tā ka tev nav jāpūlās slēgt gaismu ne iekšā, ne ārā. Vispār benzīntankam ir daaaaudz stilīgu detaļu un ideju. Un kas ir pats foršākais - pamats eko-DUSam ir vecs, parasts benzīntanks! Varbūt laiks arī mūsu Statoil'us, Viadas un Latvijas Naftas padarīt dabai draudzīgākas?