Dizaineru plenērs

15. – 17. jūlijā Līgatnes pagasta „Vienkoču parkā” notiks Latvijas dizaineru plenērs, kurā piedalīties aicināti dažādu profilu Latvijas dizaineri. Triju dienu laikā plenēra dalībnieki dalīsies pieredzē, demonstrēs tehniku prezentācijas, strādās pie inovatīva kopdarba, dibinās draudzīgus savstarpējos kontaktus un atpūtīsies teiksmainajā dabas nostūrī. Konkursa veidā tiks  izvēlēta inovatīva  un videi  draudzīga ideja kopdarbam, kura kopīgi tiks realizēta no organiskiem materiāliem.

Nav noslēpums, ka dizaineru vidū līdz šim ir valdījusi noslēpumainība un individualitāte – katrs atsevišķi, klusi, bez liekas sabiedrības uzmanības domājis, plānojis un radījis vienatnē. Tādēļ plenēram jākļūst par dažāda profila latviešu dizaineru sanākšanas laiku un tajā jāmēģina apvienot spilgtās individualitātes, kā arī radīt iedvesmu kopdarbu uzsākšanai.

Par pirmā kopdarba tēmu ir izvēlēta aktuāla ievirze – dizainiski uzrunājoša objekta koncepcijas izveide, kurš veidots no dabīgiem, pārstrādātiem vai otrreiz izmantotiem materiāliem un organiski iekļaujas parka teritorijā.

Plenēra organizēšanai izvēlētā vieta - „Vienkoču parks”, kurš ir vienreizējs ar savu koncepciju – maksimāla dabas materiālu pielietošana, ir kā radīts zaļi domājošu dizaineru uzņemšanai. Izstaigājot šarmantās meža takas, radošam prātam neizbēgami rodas vēlme līdzdarboties, tādēļ dizaineri ir aicināti izbrīvēt trīs vasaras dienas, kuras pavadīt radošā vidē, līdzīgi domājošu cilvēku sabiedrībā ar kopīgiem mērķiem – redzēt, just un radīt!

Plenēra ietvaros:

  • darba tehniku prezentācijās pieredzējušākie dizaineri rādīs savas prasmes,
  • būs iespēja izstaigāt „Vienkoču Parku” tā saimnieka, koktēlnieka un RTU doktoranta Riharda Vidzicka vadībā,
  • baudīsim radošu brīfingu kopīgi radot un vērtējot Vienkoču parka jauno objektu,
  • veidosim radošas komandas un kontaktus,
  • gūsim jaunu pieredzi.

Piedalīties laipni aicināti gan profesionāļi, gan studenti.

 

Aktualākajai informācijai sekojiet:

draugos: http://www.draugiem.lv/ev/18349559/
un twitter: http://twitter.com/dizainpleners

 

Pieteikumus uz pasākumu sūtiet uz e-pastu: multi-medija@inbox.lv

Kontaktpersona: Inga Romberga T. 29 627 656