Dizainere Ieva Lauriņa

Ieva Lauriņa ir latviešu dizainere, kas rada konceptuālus un funkcionālus dizaina objektus.

No dizaineres plašā portfolio visjutekliskākās iezīmes ir tieši kaklarotām, kas savā esencē ir smalks roku darbs. Ievas Lauriņas radītās rotas ir aizkustinošas un emociju veiconošas. Izmanotojot tādus taustāmus un pieskārieniem tīkamus materiālus kā teļāda un truša kažokāda, Ieva panāk to, ka viņas darbi elpo ar dzīvību un juteklību.
Ieva Lauriņa:

"Īpašu vērtību piešķiru savu darbu spējai emocionāli uzrunāt cilvēku. Izmantojot pieskārieniem tīkamus materiālus, atbilstoši izvēlos darbu nosaukumus, kas kalpo par sākumu stāstam, ko katrs lietotājs var radīt pats.

Dizains ir veids, kā vislabāk varu izpaust savu radošo enerģiju un darīt apkārtējiem zināmus savus uzskatus par dzīvi, dalīties emocijās. Manuprāt, dizainam ir jānes daudz prieka gan tā radītājiem, gan lietotājiem.

Dizaina priekšmets var radīt līdzvērtīgi spēcīgu emocionālu uz fizisku pārdzīvojumu, kā māksla. Tas var mainīt mūsu priekšstatus par pasauli un glābt dzīvības."

 

Ieva Lauriņa ir radījusi vairākus ievērības cienīgus dizaina objektus, kas ir guvuši atzinību starptautiskos konkurosos.

Vairāk par Ievu Lauriņu, viņas darbiem un dizaina uzskatiem:

www.ievalaurina.com   /mājaslapa
balticdesign.wordpress.com    /blogs

 

 

"protect me from what i want"
āda, metāla stiprinājumi
foto: Reinis Hofmanis. 2006

"chain me softly"
āda, kaklarotas garums ir 5m
foto: Reinis Hofmanis. 2006

"skin 2 skin"
kažokāda, āda, metāla stiprinājumi
foto: ESAD photo studio. 2007

"nest hammock"/ šūpuļtīkls Ligzda
auklas, koks, metāla stiprinājumi
foto: Reinis Hofmanis. 2008