Designersblock izstāde bildēs

Pēc 100% Design London izstādē pavadītas dienas, bija sajūta, ka atlikušo ceļojuma daļu vajadzētu veltīt atpūtai, lai gan tūrismu par atpūtu nenosauksi. Tomēr reģistrācijas lapa, kas ļāva bez maksas apmeklēt Designersblock izstādi, nedeva mieru un nolēmu kaut kā iekļaut šo izstādi savā dienas plānā. Sacīts - darīts!

Lai gan biju iepazinies ar virspusēju informāciju arī par šo izstādi, nebija iekšēji liela ticība, ka tā būs labāka par iepriekšējā dienā apmeklēto. Iespējams, ka tieši tāpēc bija pilnībā otrādi. Jo augstākas prasības uzstādi, jo lielāku vilšanos vari saņemt. Ierodoties biļetē norādītajā adresē, sākumā pārņēma neliels mulsums, jo nevarēju īsti saprast, kur esmu nokļuvis. Lai gan man patīk industriāla vide, tomēr nobružātās sienas, kolekcija ar koka krēsliem un nekādas sajūtas, ka izstāde kaut kur turpinās, ieviesa bažas. Lieki! Smaidoša meitene aicināja klāt, paņēma papīra gabalu, sniedza pretī grāmatu, kurā atrodama īsa informācija par visiem dizaineriem, un novēlēja patīkamu 4 stāvu izstādes aplūkošanu.

Cilvēku nebija daudz, kas uzreiz samazināja burziņa efektu, kad grūti aplūkot katru darbu, kur nu vēl fotografēt. Pašas telpas izskatījās necilas, tomēr mājīgas un izcēla pašus darbus. Šajā izstādē es redzēju to, kas man pietrūkst Latvijā, lai gan pamazām sāk parādīties pirmie aizmetņi. Izstāde, kura nav milzīgā hallē un ir apkopoti tiešām interesanti un radoši darbi. Kur nav lielveikala preces un komercija, jo nekas, ienākot izstādē, nespēj tā `nosist` garīgo, kā skatīties uz diezgan tipiskiem biroja krēsliem. Piedodiet, aizmirsu par stendiem, kuros tirgo visādu drazu. Tiesa, par šo tēmu virspusēji runāt ir aplami, kur nu vēl, pašam neko nedarot, par to sūdzēties. 

Visdrīzāk, ka daļa no šiem darbiem nekad nebūs masveida produkti, bet šie darbi iedvesmo, rada emocijas un iespējams sniedz idejas jauniem darbiem. Protams, šeit var diskutēt par to, vai daļa no šiem darbiem ir mākslas darbi, nevis dizaina produkti, bet tas ir jau cits stāsts. Par darbiem lai runā bildes!