Dārgais, nopirksi man dārza krēslu, kas veidots no zāles?

Patiesībā nevienam nav noslēpums, ka cilvēka darbība ietekmē mūsu planētas veselību un biežāk rada negatīvas sekas nekā uzlabojumus, piemēram, globālās sasilšanas jautājums, augstais dabas piesārņojuma līmenis. Dizaineri, apķērīgi cilvēki būdami, atrada radošu pieeju parādot, kā mūsu mājokļa mēbelējums var kļūt videi draudzīgs jeb „zaļāks”. Tavam izvērtējumam piedāvāju dažas „zaļas” idejas.

Pirmkārt, ir jāatceras, ka uz planētas ir nepieciešams saglabāt mežus, tie absorbē karbona dioksīdu un ražo skābekli, tāpat koki nodrošina vēsuma saglabāšanos un kalpo par dzīvesvietu meža dzīvniekiem, insektiem, kukaiņiem un putniem, kas arī ir pats par sevi saprotams fakts. Ja koka mēbeles tiek labi koptas, tās tiešām var kalpot ilgu laiku, bet ko iesākt ar jau savu mūžu nokalpojušām mēbelēm? Dizaineri piedāvā labot vecās koka mēbeles. Šādas mēbeles visbiežāk tiek atrastas vecās ēkās, noder arī mēbeles, kas rūpnīcā tiek izbrāķētas to defekta vai skrāpējuma dēļ.

 

 

 

 

 

 

 

Varbūt jūs esat dzirdējuši par to, ka bambuss nav koks, bet gan zāles paveids, kas aug neiedomājami ātri, un ir kļuvis par izejmateriālu celtnieku un dizaineru darbā. Bambusu var ieklāt kā grīdas segumu, veidot mēbeles un apdarināt sienas, gatavot logu žalūzijas, kā arī no tā var uzbūvēt pat māju. Bambusa krēslu cenas ir variējošas, nu, piemēram, salīdzinoši vienkāršs bambusa krēsls var maksāt 125 ASV dolārus, un par šādu cenu krēslu var iegādāties interneta veikalā "Amazon", kas jau ilgu laiku nodarbojas ar tirdzniecību interneta vidē.
Kopš plastmasa un metāls ir viegli pārstrādājami, vismaz teorētiski, šos materiālus var uzskatīt par ekoloģiski draudzīgiem. Tādēļ arvien vairāk un vairāk mēbeļu tiek ražotas no pārstrādātiem materiāliem, kas prasa mazāk resursu, nekā veidojot mēbeles no jaunām izejvielām.