Cik 'zaļa' var būt auto stāvvieta?

 Diez vai Rīgā pienāks tādi laiki, kad cilvēki sāks arī domāt nedaudz tālāk par degungalu. Visur dominē ātra peļņa un noteikti nav plāni ar nākotnes vīziju. Protams, kaut kas kaut kur pavīd, ka tad un tad būs tā un tā, bet bieži vien tas ir nepārliecinoši un paliek tikai solījumu veidā. 

 Par cilvēkiem tiek domāts maz. Pašam šobrīd ir situācija, ka pašvaldība ir vienkārši izdomājusi caur manas ģimenes dārzu izlaist cauri teju veselu šoseju un par to pat īsti nebrīdinot vai neapjautājoties, turklāt, nemaz īpaši alternatīvas nemeklējot, bet ko nu par to, labāk par labo, kas diemžēl nav Rīgā, bet Santa Monikā.  Tur cilvēki domā un dara to ar vērienu. Uzbūvējot stāvvietu, kura ir izcila ne tikai uzbūves un materiālu ziņā, bet arī pie eksterjera ir piedomāts un tas darīts līmenī.

 

 

  Santa Monikas administrartīvā centra stāvvietas sistēma ir "zaļa" ēka un kāpēc pie VEF tilta esošo stāvvietu, kas tiek pārdota, nevarētu uztaisīt vismaz nedaudz līdzīgā veidā? No ārpuses ēka nebūt neizskatās pēc stāvvietas. Ar krāsainiem stikliem un lampām ir panākts patiesi patīkams efekts. Visa stāvvieta ir būvēta no otrreizējiem materiāliem. Uz jumta ir izvietotas saules baterijas, kas apgādā šo stāvvietu ar elektrību. Arī pie apgaismes ir piedomāts, lai tiktu pēc iespējas tērēts mazāk eletrības, bet tiktu sasniegts maksimāls efekts. Tādā veidā samazinot draudus arī globālai sasilšanai. 

 

 

 

 

 

 Šī varētu būt nākotnes paraug autostāvvieta. Iesaku izpētīt mājaslapā sniegto informāciju.