Caurspīdīgi mobīlie telefoni

Atceroties, ka pāris gadus atpakaļ mobīlie telefoni bija retajam, turklāt tie bija milzīgi, pārņem sajūta, ka tehnoloģijām tiešām nav robežu. No pašsaprotamām lietām līdz absurdām vairs nav liels solis, tāpēc nemaz nebrīnīšos, ja jau tuvā nākotnē būs caurspīdīgi telefoni, vismaz daļa no tā. Piedāvāju īsumā apskatīt 4 konceptus, kur daļa telefona ir caurspīdīga.

Kā pirmo varētu minēt LG GD900 telefona modeli, kurš, kā izskatās, ir vistuvāk realizācijas procesam. Lai gan pēc Mobile World Congress 2009, kur telefons tika prezentēts, ir ienākusi informācija, ka pavasarī telefons varētu nonākt jau tirgū, tas nenozīmē, ka tas būs uzreiz pēc astronomiskā pavasara iestāšanās.

Telefona izbīdāmā tastatūra ir caurspīdīga un burti un cipari ir luminiscējoši. Protams, ka telefons arī tiks nodrošināts ar daudz citām mūsdienu `must have` tehnoloģijām. Paša telefona korpuss, protams, arī ir ieturēts kristāliskā stilā.

LG G900 telefons ar caurspīdīgu klaviatūru 

Tālāk varētu turpināt ar konceptu Levono Poison konceptu, kuru veidojis Ryan Ma. Viņš vizualizējis, kā telefons varētu izskatīties, ja LCD ekrāns iegūst caurspīdīgumu. Lai gan vizualizācijās ir parādīts, kā tas varētu izskatīties, tomēr nav pārliecības vai dzīvē tas varētu izskatīties tik pat interesanti un efektīvi.

 Lenovo Poison koncepts ar caurspīdīgu LCD ekrānu no Ryan Ma

Nākamais interesantais koncepts ir no Chris Owen ar nosaukumu `Edge`, kur ideja ir līdzīga kā LG telefonam, tas ir, caurspīdīga tastatūra. Jāsaka, ka Chris ir piegājis nedaudz radošāk un radikālāk mainījis visa telefona izskatu un funkcionalitāti, bet iespējams tieši tāpēc arī LG ir tuvāk gatavam produktam. Dizainera mājaslapā ir pieejamas vairāk bildes un arī video, kur var apskatīt gan funkcijas, gan tapšanas procesu.

 Chris Owen caurspidigā telefona "Edge" koncepts

Un kā beidzamo, bet ne mazāk interesanto, piedāvāju aplūkot Pei-Hua Huang veidoto `What you see is what you get` telefona konceptu, kur uzsvars tiek likts uz futūristisku dizainu ar nākotnes iespējām telefonam pārņemt fotogrāfijas/tekstūras izskatu. Šādam telefonam, manuprāt, būtu ļoti svarīgs pats materiāls, no kā tas veidots, jo diez vai saskrāpēts tas izskatītos labi, kā jebkurš telefons.

Pei-Hua Huang veidotais "What you see is what you get" telefona koncepts

Pei-Hua Huang veidotais "What you see is what you get" telefona koncepts