Artūra Analta un Rūdolfa Strēļa veidotās naudas bļodas

Artūra Analta un Rūdolfa Strēļa naudas bļodu kopprojekts ir balstīts uz inovāciju materiālā un jaunām formu iespēju variācijām. Par idejas pamatu tiek salīdzinātas divas vienības - pārstrādāta nauda, kas ir kā materiālās vērtības vadošais simbols mūsdienās, un trauks, kas senām ciltīm kalpoja kā norēķinu un mantiskās vērtības simbols.

 

 

nauda, bļoda, dizains

Projektā tiek parādīta smalka robeža starp vērtīgo un nederīgo, stabilo un mainīgo, seno un mūsdienīgo. Kā lakonisks interjera priekšmets tas veiksmīgi iederās dažādās vidēs un pateicoties trauka rotējošajai kustībai produkts ir arī savā ziņā interaktīvs, tas komunicē ar patērētāju, nevis tiek pasīvi izmantots. Izjaukts tiek arī viens no trauku pamatprincipiem – stabilitāte. Traukus iegriežot, tie rotē līdz 2 min, atkarībā no virsmas tektsūras, kas lieliski simbolizē naudas kursa mainīgumu un tās rotāciju.

Trauki tiek ražoti divos izmēros – 23cm un 50cm diametrā, kā arī tiek lietotas divu valstu valūtas – Latvijas lati un Anglijas mārciņas. Mazā bļoda tiek radīta no 1000 Latvijas latiem , savukārt lielā no 3000 LVL.

Ja ir kādi jautājumi, droši jautājiet – info@analts.com