Ars Rezumē: Inderektā komunikācija

Ceturtdien, 2010. gada 26. augustā, kultūras un izklaides programmas „Ars Rezumē” ietvaros 4. Rīgas Starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālē „Tradicionālais un laikmetīgais. Globālā intriga II” tiek rīkots Latvijas Performances Mākslas Savienības performances vakars „Inderektā komunikācija”. Pasākums notiek Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā). Izrādes sākums plkst. 18:00. Ieeja brīva. Aicināti visi interesenti!
 
Performanci „Inderektā komunikācija” piedāvā Latvijas Performances Mākslas Savienība, kura kopš savas dibināšanas 2008. gadā nodarbojas ar šī mākslas veida popularizēšanu Latvijā, organizējot starptautiskus un vietējā mēroga performances mākslas notikumus, piedaloties festivālos, radošajās darbnīcās, konferencēs un cita veida pasākumos. Veidot „Inderekto komunikāciju” ar skatītājiem Arsenālā aicināti mākslinieki no dažādām valstīm: Maja Zimmerman, Cecile Woibel, Martina Baldinger, Andrea Baldinger un Manuela Maurer no Šveices, Suvadeep Das no Indijas, Alejandro Chellet no Meksikas, Ville Karel no Igaunijas, Zane Matule un Kirils Panteļejevs no Latvijas.
Cilvēks jau no mazotnes vēro pieaugušo pasauli un redz dažādas lomas, ko citi spēlē. Viņš cenšas saprast, vai tās tiek spēlētas ar prieku, ar sāpēm, ar pienākuma sajūtu vai izvairīšanos. Šīs performances pamatā būs atsevišķas lomas, kuras visvairāk ietekmējušas un iespiedušās mākslinieku atmiņā. Tiks pacelti jautājumi, kas lielākoties tiek risināti ģimenes ietvaros, par kuriem neviens tā arī nekad neuzzina, jautājumi, par kuriem tu vari apspriesties vienīgi ar sevi, jo nevienam citam nav ne jausmas, ka tie tev ir aktuāli.
 
ARS REZUMĒ
Kopš 2008. gada Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā saviem apmeklētājiem „Ars Rezumē” – kultūras un izklaides programmu visiem interesentiem, kas notiek LNMM izstāžu zālē Arsenāls katrā lielajā izstādē kādas ceturtdienas pēcpusdienā. Programmas mērķis ir atbalstīt dažādu radošo aktivitāšu norisi un paplašināt Arsenāla piedāvāto kultūras pasākumu klāstu, radīt draudzīgāku, sabiedrībai atvērtāku publisko telpu, kurā pulcēties ne tikai uz izstādes apskati. „Ars Rezumē” pasākumos piedalās uzaicinātie viesi: dzejnieki, mūziķi, teātra, dejas mākslinieki un citas radošās personības.
Programmas formāta ietvaros jau ir notikuši seši pasākumi – muzikāli dzejisks vakars ar pazīstamās Latvijas krievu literātu apvienības „Orbīta” („Орбита”) priekšnesumu (23.11.2008), improvizācijas teātra studijas (ITS) „Laiva” izrāde „Mēs Tevi izmantosim!” (15.01.2009), Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu uzstāšanās (kursa vadītāja Olga Žitluhina; 26.03.2009), modernās dejas izrāde „Dzīvības koks un trīs Vērpējas” ar horeogrāfa Arņa Siliņa priekšlasījumu (21.05.2009), teātra-studijas „Estepatās!” spāņu dramaturga Fernando Arabala lugas „Pikniks” iestudējums (04.03.2010), teātra režisores, profesores Māras Ķimeles Latvijas Kultūras akadēmijas dramatiskā teātra režijas studentu uzstāšanās izstādē „Zelta darbi”. (20.05.2010).
2010. gadā apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāti vēl daži „Ars Rezumē” pasākumi.

Aicinām visus atklāt sev radoši atraisītu muzeja vakaru gaisotni, pie kafijas tases (kas ērti iegūstama Arsenāla īpaši garšīgās kafijas automātā) klausoties un skatoties speciāli sagatavotos priekšnesumus!