APMETUMS AR OGAM

Pa vasaru esmu piedalījies daudzos interesantos projektos, viens no tiem bija dalība seminārā par mālu apmetumiem. Šajā pasākumā iepazinos ar vairākiem interesantiem cilvēkiem. Daži no tiem nodarbojās arī ar pasaku rakstīšanu! Lūk pasaka par MARSAMELLENĒM:

Marsamellenes_ZIntis Butāns

Mellenes vai zilenes?
Marsa vai Zemes?
Meteorītu trieciena vai vulkānisko procesu radītas hematīta lodītes?
Hidrotermālos avotos vai elektriskā izlādē veidotas sfēriskās granulas?

Marsamellenes_Zintis ButānsMarsamellenes_Zintis Butāns
Marsamellenes_Zintis ButānsMarsamellenes_Zintis Butāns

Asociatīvie procesi Latvijas laukos un Meridiani Planum reģionā liktu domāt, ka Tās reizē ir un reizē nav no šejienes. Tās var nākt kā jūsu izsalkuma remdinājums, kā jūsu barība, bet esiet uzmanīgi, jo Tās var būt arī garšīgas… Jūsu izvēle ir – ļauties sajust vai nekrist kārdinājumā. Iegūt pavedienu uz Turieni vai dzīvot ar nesasniedzamo sapni? Tās uzrunā līdzībās un virknējas kā atmiņas – viena, otra, trešā, ceturtā… šeit tās saucas vienā vārdā – MASASMARSAMELLENES. Kā citur? Kā Tur? Jums iespējams atklājums – pašas par sevi Marsa mellenes ir tikai uz Marsa.
Mums nav ne jausmas par daudzām lietām, kā un kāpēc tās radušās, bet intuitīvas sajūtas katram savā veidā mēdz ziņot, kad tuvojamies neapzināti meklētam vai sapņotam valdzinājumam.
Ūdens ir izgājis telpā, bet minerālais slānis ir saglabājis ūdens atmiņu, lai ūdens atgrieztos, telpas mitrumam paaugstinoties – klimata situācija tiek dabiski kontrolēta: māls pret elektroniku. Masīvais minerāls – siltuma inerces nesējs, porainais minerāls – telpas siltuma izolācijas papildinātājs.
Prototips tradicionālā apmetuma rekonstrukcijai: māla-grants masā iestrādāts lodveida keramzīts un atmiņas par iekšējo gaismu un enerģiju vadošajām MARSAMELLENĒM.

Vairāk bildes:
http://www.flickr.com/photos/zintisms/sets/72157622243531411/

http://www.fas.org/irp/imint/docs/rst/Sect19/Sect19_13b.html
 

Realizācija „Marta saules” asociatīvo projektu darbnīcas autortehnikā SALMUMAJAS apmetuma darba seminārā – arhitekts Zintis Butāns.

Turpinot ogot – mellenes Aleksandra salmu mājas smilšu-klīstera apmetumā.

Salmumajas apmetumsSalmumājas apmetums