2009. gada 25 populārākie raksti

Gads nu ir garām un jāpaskatās, kas pa gadu ir sarakstīts. Tiesa, daži rezultāti mani patīkami iepriecināja, bet daži (piemēram, pirmā vieta) bija pašsaprotami satura dēļ. Iespējams, ka ja dati būtu nedaudz precīzāki, tad būtu kādas izmaiņas, bet principā priecē latviešu darbu lielais īpatsvars (kuru lapā nav ļoti daudz), kas tikai norāda uz to, ka nākamajā gadā vajadzēs vairāk piedomāt pie tā. Gads ir arī liels posms, kura laikā vecākie raksti iegūst vairāk apmeklējumus, bet gada tops, paliek gada tops. 

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

25. Mūsdienīga putnu barotava

Ar putnu būri un barotavu lielākoties saistās diezgan standartizētas un līdzīgas formas, tāpat arī materiāli. Industriālais dizaineris Andrew Lowe ir mēģinājis radīt mūsdienīgu putnu barotavu, kura ir pasargāta no vāverēm un pievilina zilos sīļus un putnu, kurš gan sastopams Amerikas ziemeļos un austrumos, cardinal.

 

2009. gada 25 populārākie raksti

24. Biroja interjers - lāča ala

Paul Coudamy mūsu lapā pirmo reizi paviesojās ar koka K-Swiss apavu kolekciju. Šoreiz manu uzmanību piesaistīja ar interjeru, kur griesti un daļēji sienas ir klātas ar plātņu materiālu atgriezumiem.  Biroja interjera nosaukums ir Lāča ala, lai gan man koks vairāk asociējas ar bebru. Protams, kā jau mode nosaka, izmantoti ir atgriezumi no dažādām vietām/lietām/objektiem.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

23. Zālāja ornamenti interjerā

Ornamenti sienās nav nekas jauns un pārsteidzošs, tomēr iepriekš nebija gadījies redzēt zālāja imitāciju, kas izskatās gana īsta, interejera sienās. Ornamenti atrodas renovētā koka mājā, kurā izveidotas darba telpas. Autori šim projektam ir Nendo, kuri veiskmīgi minimālistisko interjeru ir papildinājuši ar lielisku akcentu, bez kura baltās sienas šķistu nomācošas.

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

22. "Design for Life" pārējās epizodes

Tā kā pats uzreiz nebiju pārbaudījis iespēju skatīties no Latvijas Starka šovu "Design for life", tad pēc lūguma pievienoju arī pārējās epizodes, lai citiem nebūtu lieki jāmeklē. Pagaidām ir pieejamas 2.,3.,4. un 5. epizode. 5. epizodei gan ir sliktāka kvalitāte, bet kāda ir, ar tādu jāiztiek. 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

21. Citādāki hidrotērpi no Diddo

Hidrotērpi lielākoties ir diezgan vienveidīgi, taču dizaineris Diddo ar speciālas tintes un printēšanas tehnikas palīdzību ir radījis vairākus interesantus un savā ziņā biedējošus hidrotērpus. Kolekcijā ietilpst 4 tērpi. Ar rūsas tekstūru, haizivs koduma pēdām, anatomisks un vaļa haizivs (whale shark) ādas rakstu.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

20. Laulību gredzens ar slēptu dimantu

Kļūšu nedaudz banāls un teikšu, ka mīlestība liek cilvēkiem radīt kaut ko skaistu, unikālu un no sirds. Pēc tam, kad John Welden bija izveidojis vairākus laulību gredzenus saviem draugiem, viņš izdomāja, ka vajadzētu izveidot ko īpašu savai sievai. Tā nu sākās gredzena veidošana ar sievas nosacījumu, ka tas būs vienkāršs, bez akmeņiem.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

19. Daudzveidīgs risinājums sienu apdarei

B&N Industries ir izveidojuši savu alternatīvu sienu apdarei. Ir gan "zaļāki", gan ne tik zaļi sienu paneļi. Iconic paneļi ir veidoti līdzīgi kā lamināts, tas ir, uz koka bāzes. Tie ir gana izturīgi, lai tos līmētu, skrūvētu, naglotu vai piestiprinātu ar speciālajiem B&N Industries veidotiem  stiprinājumiem.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

18. Betons interjerā : A-House

Neapšaubāmi, ka tendence interjerā izmantot it kā neapstrādātas virsmas, ir tik pat aktuāla, cik glancētu virsmu un kontrastējošu krāsu izmantošana. Iespējams, ka mana neizpratne par, piemēram, betona izmantošanu atsevišķos interjeros, liek man domāt, ka cilvēki akli seko kādai tendencei, jo konkrētajā gadījumā esmu nedaudz neizpratnē par materiālu izvēli.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

17. Jaunumi Vienkoču parkā

Atklājot šī gada tūrisma sezonu, Vienkoču parkā Līgatnē uzstādīts Nurmižu muižas makets. Nurmižu muiža vairs nav saglabājusies. Muiža bijusi ne tikai viena no šīs apkārtnes skaistākajām celtnēm, bet sava laika modernākā klasicisma celtne Vidzemē.

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

16. Latvijas produkts - Rotinas.lv

"Ietērp sevi piedzīvojumā!" - tāds ir Lienes Pētersones studijas www.rotinas.lv sauklis. 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

15. Latvijas produkts - origami dāvanas

Origami - ir Japānas tradicionālā papīra locīšanas māksla. Mūsdienās papīru locīšana kļuvusi populāra daudzās Pasaules valstīs, arī Latvijā. Alla Solovjova arī ir apguvusi šo mākslu un tagad veido skaistas tematiskās dāvanas.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

14. Vienas dienas pirts (video)

Par pirti, ar Rihardu, runājām jau sen. Un nu tā ir gatava un jau labi iztestēta. Kā izrādās, pirts celtniecību nevar ietekmēt nekādas DIŽĶIBELES, vajag tikai ideju, nedaudz aliņu (nu tā..., lai idejas raisās) un fizisks darbs.

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

13. Fantastiski zīmējumi smiltīs

Peter Donnelly jau 7 gadus veido mākslu pludmales smiltīs, kura paliek tikai atmiņās un bildēs/video, jo to aizskalo ūdens. Smilšu dejotājs (Sand dancer) uzreiz pēc paisuma dodas ar savu velosipēdu uz pludmali un ar nūjas un grābekļa palīdzību veido fantastiskus darbus. Pats savus darbus un cik labi tas sanāk, viņš redz tikai pašās beigās. Lai zīmējumu pabeigtu, Pīteram ir 3 stundas laika.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

12. Interjera romantiskā organika

Interjers, kas tā vien liek domāt par skaistu un mierīgu vidi jūras vai okeāna krastā, šūpojoties sijās iekārtā krēslā, un lūkojoties skaistā saulrietā. Dizainere un interjera māksliniece no Dienvidāfrikas Laurie Owen. Viņas radītie projekti: viesnīcas un privātās ēkas, pilnībā atspoguļo un iemieso Afrikas būtību. Savus darbus viņa veido harmoniskus un tikai no dabīgiem materiāliem.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

11. Philips LED spuldze un lampa

Bez gaismas nevar, tas ir skaidrs. Attīstoties tehnoloģijām, attīstās arī gaismas objekti. Lai gaismas objekts būtu pilnīgs, praktiski vienmēr ir nepieciešama spuldze. No spuldzes ir atkarīgs, cik spēcīgs būs apgaismojums un kāds būs apgaismojuma tonis. Tāpēc tālāk par diviem produktiem no Philips. Pirmā ir spuldze - par ekonomiju, otra ir lampa - par atmosfēras radīšanu.

 

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

10. Renovēta rančo stila mājas vannas istaba

Vai nu vainīga ir mazā piektdiena, rutīna vai kas cits, bet reizēm uznāk vienkārši absolūts nespēks kaut ko rakstīt. Tomēr klejojot pa plašajām interneta pļavām, nonācu pie kādas rančo mājas ar renovētu vannas istabu. Momentāli patika materiālu salikums, vienkāršība un atsevišķas nianses. Vannas istaba principā ir veidota divos materiālos - akmenī un riekstkokā.

 

 

 

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

9. Iepazīsti origami

Roberts Langs 15 minūtēs izstāsta sistēmu, kā tiek veidots origami, cik sarežģīts tas ir un no kādiem locījumiem tas sastāv. Viss ir balstīts uz matemātiskiem aprēķiniem un Roberts pat ir izveidojis programmu, kas ģenerē locījuma līnijas.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

8. Viss sliktais vienmēr nāk atpakaļ

Pasaule ir gan maziņa, gan apaļa. Visam ir sekas un ar tādu mērķi arī veidota kampaņa pret karu Irākā. Ambient Marketing izdoma ir fantastiska. Kreatīvi plakāti, kuros attēlotas ar karu saistītas darbības, kuras, vēršot pret citiem, tiek vērstas pret sevi.

 

 

 

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

7. Interjers ar sienu nišām

Pirms vairākām dienām uzgāju šo, manuprāt, lielisko interjeru. Dažiem varbūt šķitīs, plauktu ir par daudz, bet tiem ir gan praktisks, gan vizuāls pielietojums. Lai gan gaišas telpas veido sajūtu, ka telpa ir plašāka, tomēr tā nav komforta krāsa. Lai veidotu kaut kādu ritmu telpās, ir nišas, kuras kalpo kā lietu glabātuves, grāmatu plaukti un kā dekors. Izkrāsotā iekšējā pamatne veiksmīgi kontrastē ar baltajām sienām.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

6. Smilšu maisu māja

Šovasar man bija tas gods piedalīties Latvijā pirmās, eksperimentālās, smilšu maisu mājas būvniecībā. Māja atrodas Vienkoču parkā, Līgatnē. Uzreiz piebildīšu, uzbūvēt māju pašu spēkiem - tas nav viegli.

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

5. Latviešu dalība 100% Design London 2009

Liels bija mans pārsteigums, kad izdzirdēju grupas "Otra puse" dziesmas izstādē 100% Design London. Mainīju kursu un diezgan ātri uzgāju projektu ar nosaukumu Boxetti. Uzreiz, protams, nelecu virsū, lai tikai parunātu latviski, bet gan pavēroju, kas tas ir par projektu un kā viņi prezentēja viņu. 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

4. Latvijas produkts - Matildes auskari un brošas

Turpinot informēt par to, ko pašmāju radošie cilvēki rada, piedāvāju ieskatu, ko veido Linda Valere jeb Matilde. Arī šo mākslinieci uzgāju pateicoties lasītājam, kas priecē. Darbi tiek veidoti no vilnas, plastikas un akrila, turklāt izmantotas tiek dzīvīgas krāsas. Vairāk par darbu tapšanu un pašu mākslinieci raksta turpinājumā.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

3. Kolorītas idejas vannas istabu interjeram

Pretēji mierīgiem un neitrāliem vannas istabu interjeriem, kas kādu laiku dominēja, Delpha piedāvā divas kolekcijas, kuras piesaista savu uzmanību ar krāsu, materiālu un furnitūras izvēli. KamērUnique 63 ieturēts marokāņu stils ar vēsākiem toņiem, tikmēr Unique 123 ar izteiktu sarkano krāsu un metāliskām flīzēm un Unique 123 ar oranžo un rozā mēbelēs ir agresīvākas, bet ne mazāk elegantas.

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

2. 3D ielu māksla

Edgar Müller ir izveidojis lielu caurumu uz gājēju celiņa. Lai uzkrāsotu šo darbu, mākslinieks ar 3 asistentiem strādāja no rīta līdz vakaram 5 dienas. Attēla lielums ir aptuveni 250 kvadrātmetri. Iespaidīgi!

 

 

 

 

 

 

2009. gada 25 populārākie raksti

1. Apģērbs no piena (18+)

Fotogrāfs Andrey Razumovsky ir radījis darbus, kuros attēlotas meitenes tērptas pienā. Darbi gan ir tikai fotogrāfijās, bet ko tik ar mūsdienu tehnoloģijām nevar panākt.. Brīdinu, ka tālākajās bildēs ir redzami plikumi.

 

 

 

 

 

 

Un ko jūs ierindotu pirmajā vietā ?