100% Design London 2010

Londonas dizaina festivāla ietvaros no 23. līdz 26. septembrim notika 100% London Design izstāde, kuru devos aplūkot jau otro gadu pēc kārtas. Jāsaka, ka iespaidi ir dažādi. Neliels vizuāls ieskats tālāk rakstā.

Braucot uz Londonu, biju nolēmis, ka centīšos savākt informāciju un apkopot to detalizētāk, tomēr, apmeklējot izstādi, šī ideja pazuda. Pirmkārt, tas ir savā ziņā apjomīgs darbs, otrkārt - gaidīju ko vairāk. Protams, redzēt bija daudz ko, bet, ja šogad izstāde bija organizētāka, tad pagājušo gadu tā bija interesantāka no radošā viedokļa. Staigājot starp stendiem, nepameta sajūta, ka esmu lielā dizaina veikalā, kur esmu ieradies izvēlēties risinājumus interjera iekārtošanai. Protams, bija arī konceptuāli un radošāki darbi, bet to īpatsvars bija krietni mazāks, manuprāt. 

Lielu ietekmi atstāj arī tas, ka ikdienā tiek pārskatīti dizaina jaunumi no visas pasaules, tāpēc moderni ūdens maisītāji, dizaina tapetes un citas katalogveidīgās lietas šķita pārāk redzētas. Tiesa, izstādes viens no plusiem ir lekcijas un prezentācijas, kuras diemžēl notiek paralēli un nākas izvēlēties, ko vēlies dzirdēt, turklāt tās notiek praktiski visu laiku, tāpēc, ja izstādē nav paredzēts pavadīt vairāk par vienu dienu, var nākties upurēt vai nu pilnvērtīgu izstādes aplūkošanu, vai arī lekciju klausīšanos. 

Neskatoties uz to visu, izstāde ir redzēšanas vērta no vairākiem aspektiem. Ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem risinājumiem, kas gan bieži ir krietni par dārgu mūsu tirgum, ir iespēja parunāties ar ražotājiem un dizaineriem un ir iespēja redzēt to, par ko iepriekš var tikai sajūsmināties internetā un žurnālos redzētās bildēs, kā arī dzirdēt izglītojošas lekcijas un prezentācijas.

Prieks bija redzēt latviešu stendus, kuriem publikas uzmanība netrūka. Šogad izstādē piedalījās Mint, kuru stendā bija iefiltrējies arī Arhiidea projekts ESCLICE, kā arī Znak tapetes. 

Otra izstāde, kas uz mani atstāja lielāku iespaidu, bija Designersblock, kura bija mazāk komerciāla, privātāka un neskopojās ar radošiem darbiem. Par to tad arī nedaudz vēlāk.

P.S. Atvainojos par bilžu kvalitāti. Vietām apgaismojums, uz ātro iegūtajam "ziepju traukam", bija par vāju, turklāt fotografēšana nav mans hobijs.