Kapara cauruļu drēbju statīvs paša rokām

Dažāda veida un izpildījuma pakaramie, statīvi un plauktiņi no kapara caurulēm nav nekas jauns. Ar tiem ir pilns pinterest’s, tāpat arī pamācības tālu nav jāmeklē. Kaut ko uztaisīt paša rokām gribēju jau sen, bet tālāk par dažādu piemēru kolekcionēšanu netiku.

 
Pēc apkures vilkšanas man bija pieejami dažādi atgriezumi un savienojošie elementi, tāpēc piepirkt klāt vajadzēja mazāk. Cauruļu un stiprinājumu fiksēšanai ir divi varianti – lodēšana vai līmēšana. Tā kā man viss nepieciešamais lodēšanai jau ir, jo esmu to darījis iepriekš, tad nolēmu atsvaidzināt un patrenēt šīs iemaņas. Te gan jāpiezīmē, ka lodēšanas rezultātā savienojumi izskatās vairāk industriāli, kas, manuprāt, vairāk piestāv šim materiālam.
 

Veikalos pieejamie lētie statīvi ir gan nestabili, gan vizuāli nesaistoši. Izmēri tiem mēdz būt dažādi (tie ir regulējami), bet es izvēlējos taisīt 1650x1250(bez pakaramiem)x500mm. Pamata statīvs veidots no 22mm diametra caurulēm, pakaramie no 18mm. Veikalā pieejamais cauruļu garums ir 2,5 metri, bet šāds cauruļu garums neļāva izveidot vēlamo augstumu un platumu bez liekiem savienojumiem, kas bija iemesls diviem sāna pakaramajiem no jau esošajiem pārpalikumiem. 

Apavu/mantu plauktiņu var taisīt dažādi – vai no koka vai divām kapara caurulēm. Es izvēlējos izmantot no durvju ailes taisīšanas izgrieztās brusiņas, kas ar svaru iedod papildus stabilitāti, ir praktiskākas un, protams, vēsturiskās brusiņas izskatās labāk.  

Izteiktākā kļūda bija apstrādāt plauktiņu ar parasto lineļļu, jo padarīja to oranžu. Šādi iepriekš biju kļūdījies studiju laikos, bet šoreiz biju apņēmības pilns to labot. Nācās ieguldīt papildus darbu ar smilšpapīru un drāšu birsti, pēc kā apstrādāju ar tumši tonēto beici, bet gala rezultāts man patīk krietni labāk, jo izceļ abus materiālus. 

 

Taisot statīvu, galvā ieperinājās doma par līdzīga stila pakaramo, tad nu uztaisīju vienu kā eksperimentu. 

Par izmaksām. Statīvam kapars izmaksāja aptuveni 44 Eur, bez sāna pakaramajiem būtu aptuveni 38 Eur. Etsy - vienkāršāks statīvs par 68 Eur, sarežģītāks par 159 Eur. Par nepieciešamajiem instrumentiem lodēšanai nāksies pie kases atstāt aptuveni 100 Eur (deglis+balons, lodalva, lodēšanas pasta, cauruļu griežamais), ja netiek pirkts lētākais. Noteikti nedrīkst pirkt lētāko cauruļu griežamo, kas redzams bildē. Tas tika iegādāts kādu laiku atpakaļ, lai veiktu dažus griezumus, bet pat tam viņš neder. Rokas tulznās, kaudze lamuvārdu un grūti veikt precīzus griezumus (šajā gadījumā nav tik svarīgi, bet tomēr). Drēbju pakaramais materiālos izmaksāja 3,30 Eur. 

Nav grūti, nav pārāk dārgi un funkciju pilda labi. Nākamo varbūt taisītu nedaudz citādāku, bet tas kādam citam ziemas vakaram.