Latvijas Paviljons Šanhajas World Expo 2010

Latvija ir viena no valstīm, kas piedalīsies Šanhajas World Expo 2010 izstādē, kas noritēs no 1. maija līdz 31. oktobrim. Būdama viena no nozīmīgajām izstādēm pasaulē, World Expo ir vērsta uz individuālu valstu tēlu veidošanu.

Gods projektēt Latvijas Paviljonu Šanhajas izstādē tika arhitektūras firmai Mailītis A.I.I.M. Un ar roku uz sirds jāsaka, ka ir neizsakāmi daudz lepnuma par arhitektu spējām ne tikai radīt fenomenālu ideju, bet arī veiksmīgi spēt to realizēt.

Sekojoša informācija par Latvijas Paviljona aprakstu ir iegūta no Latvia Expo oficiālās mājaslapas:

"Latvijas paviljona filozofija un tēls ir „Cilvēka ceļš uz laimi caur dabas un tehnoloģiju harmoniju”. Tā ietvaros Latvija prezentē savu kultūru, attieksmi pret dabu, sasniegumus tehnoloģiju jomā un veiksmīgu biznesa stāstu.

Latvijas paviljons atrodas pie EXPO centrālā laukuma 1000 m² lielā zemesgabalā blakus Igaunijas, Dānijas, Grieķijas un Beļģijas paviljoniem. Tas labi redzams no lielā gājēju ceļa. Paviljona stāvu platība ir 920 m², papildus platības aizņem vēja tuneļa iekārta.

Paviljona fasāde sastāv no 100 000 krāsainām, puscaurspīdīgām 15×15 cm lielām plastikāta plāksnītēm, kas vizuļo un viļņojas vējā, veidojot dinamiski kinētisku fasādi. Tā simbolizē dabu – mežu, jūru, zemi, debesis, vēju.

Paviljona ieejas kāpnes ved pa spirāli uz augšu, simbolizējot attīstību. Pa tām apmeklētājs nokļūst ekspozīciju zālē trešajā stāvā, kur atrodas stikla tunelis – tajā lido cilvēki. Ekspozīcijā uz ekrāniem tiek rādītas filmas un citi audiovizuāli materiāli par Latviju un tai nozīmīgām tēmām.

Vēja tunelis ir ekspozīcijas centrs – tehnoloģija, ar kuras palīdzību cilvēks var lidot gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Lidojums – tā ir harmonija, laime, radošā enerģija, uz ko vienmēr tiecies cilvēks.

Katrs no apmeklētājiem var laimēt lidojumu vertikālā vēja tunelī. Iesaistoties spēlē pie skārienjūtīgajiem ekrāniem, apmeklētāji uzzina daudz interesantu faktu par Latviju. Tie, kuri laimējuši lidojumu, nokļūst otrajā stāvā, kur notiek sagatavošanās, pēc kuras dalībnieki kopā ar instruktoru dodas vēja tunelī, lai piedzīvotu neatkārtojamu lidojumu. Katrs lidojums tiek filmēts, un ieraksti ar Latvijas vārdu tiek izplatīti pasaulē.

Paviljona pirmajā stāvā atrodas suvenīru veikals – kafejnīca un reprezentācijas telpas konferencēm, biznesa sapulcēm un delegāciju uzņemšanai.

Uz paviljona jumta atrodas trīs vēja turbīnas, ar kuru palīdzību vakaros 20 metru augstumā virs paviljona notiek lidojošo akrobātu tematiskie priekšnesumi, ko papildina īpaša gaismas scenogrāfija."

 

Vizualizāciju autori Mailītis A.I.I.M.

Vairāk informācijas par projektu var iegūt oficiālajā Latvia Expo 2010 mājaslapā http://www.latvijaexpo2010.lv